Uczniowie z Gogolina szkolili się w 10. Brygadzie...

  Uczniowie z Gogolina szkolili się w 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu. Dowiedzieli się, jak instalować miny przeciwpancerne

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Nowa Trybuna Opolska

  Młodzież uczyła się, jak wykonać stanowisko ogniowe, zamaskować ludzi i sprzęt w terenie, a nawet ustawiać minę przeciwpancerną.
  1/12
  przejdź do galerii

  Młodzież uczyła się, jak wykonać stanowisko ogniowe, zamaskować ludzi i sprzęt w terenie, a nawet ustawiać minę przeciwpancerną. ©Zdjęcia: ppor. Agnieszka Musiał, st. chor. Henryk Grach

  Nauka strzelania, taktyka, a nawet ustawianie pojedynczych min przeciwpancernych, to tylko kilka z wybranych tematów zajęć dla uczniów klasy wojskowej z Gogolina, którzy szkolili się w 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu.
  Młodzież, która wzięła udział w szkoleniu, to uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Gogolinie z certyfikowanej trzeciej klasy wojskowej. Natomiast zajęcia ogólnowojskowe przygotowali i przeprowadzili żołnierze z drugiego batalionu logistycznego. Część z nich miała miejsce w koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

  - Na placu ćwiczeń ogniowych, przy użyciu symulatorów i trenażerów, młodzież doskonaliła swoje umiejętności strzeleckie oraz utrwalała wiedzę z budowy broni - informuje kapitan Piotr Płuciennik, rzecznik prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. - Natomiast każdy przemarsz traktowano jako dodatkowy trening z musztry, tak aby maksymalnie wykorzystać czas spędzony z instruktorami.

  Znaczną część zajęć poświęcono taktyce, terenoznawstwu, rozpoznaniu wojskowemu oraz szkoleniu inżynieryjno–saperskiemu. Te zajęcia odbywały się na poligonie w Winowie.

  Młodzież uczyła się tam, jak wykonać stanowisko ogniowe, zamaskować ludzi i sprzęt w terenie, a nawet ustawiać minę przeciwpancerną. Uczniowie wykonywali też marsze według azymutu, ucząc się pracy z mapą i busolą.

  FLESZ - Oddając krew ratujesz życie
  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Bilety na walentynkowy koncert w prezencie!

  Bilety na walentynkowy koncert w prezencie!

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal