Uczniowie z Olesna otrzymali stypendia i nagrody burmistrza [lista]

Mirosław DragonZaktualizowano 
Uroczystość przyznania stypendium i nagród burmistrza Olesna. UM Olesno
113 uczniów otrzymało stypendium burmistrza Olesna. Zobacz całą listę nagrodzonych.

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wręczył stypendia najlepszym uczniom w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie.

Stypendia otrzymali uczniowie ze średnią ocen w szkole podstawowej co najmniej 5,8, a w gimnazjum co najmniej 5,40, a także laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz zdobywcy trzech pierwszych miejsc w zawodach sportowych.

Sylwester Lewicki wręczył też Nagrody Burmistrza Olesna. Otrzymali je laureaci i finaliści ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów tematycznych z dziedziny nauki, kultury lub sztuki. Nagrody otrzymali także uczniowie za osiągnięcia drużynowe.

Stypendia burmistrza Olesna będą wypłacane przez trzy miesiące. Stypendyści dostaną 75-100 zł miesięcznie (w zależności od osiągnięć).

Członkowie nagrodzonych drużyn dostaną jednorazowe nagrody w wysokości 50-120 zł (w zależności od zdobytego miejsca na podium).

Stypendia i nagrody otrzymali:

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Oleśnie:

1) Wilam Zuzanna – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,56, laureatka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017;
2) Kansik Tobiasz – bardzo dobre wyniki w nauce - średnia ocen 5,50, poseł XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży;
3) Sosnowski Michał – bardzo dobre wyniki w nauce - średnia ocen 5,46, poseł XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży;
4) Wąsiński Michał – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,46
5) Augustyniok Patryk – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,44, laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, finalista Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej;
6) Chęcińska Wiktoria – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,44, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego;
7) Jurczok Beata – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,44, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego;
8) Staroń Luiza – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,44;
9) Zug Piotr – laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, IV miejsce i uzyskanie tytułu laureata w XVI Wojewódzkim Konkursie „Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”;
10) Helios Bartłomiej – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego;
11) Kalinich Karolina – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego;
12) Gładysz Patryk – laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego;
13) Jelonek Zofia – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
14) Kistela Sara – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego;
15) Wieczorek Jakub – laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, finalista Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej;
16) Giza Nikodem – laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017;
17) Czarnogórski Szymon – laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017;
18) Gaida Michał – laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017;
19) Giza Samuel – laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017;
20) Czołkos Olivia – finalistka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017;
21) Baron Maximilian – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego;
22) Klima Roksana – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego;
23) Nowak Damian – I miejsce w konkurencji bieg na 300 m w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017;
24) Jakub Pierzyna – I miejsce w wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 2000 m, I miejsce w konkurencji bieg na 1000 m w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej;
25) Jędrak Patryk – II miejsce w konkurencji rzut oszczepem w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej;
26) Brzęczek Aleksandra – II miejsce w konkurencji rzut oszczepem w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej;
27) Szewczyk Bartłomiej – III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych;
28) Nocuń Gloria – autorka książki pt. „Kolekcjonerka piór”;
29) Krawczyk Jakub - poseł XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży;
30) Maryniak Szymon - poseł XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży;
31) Wieczorek Jakub, Nowak Damian, Pierzyna Jakub, Jędrak Patryk, Szewczyk Bartłomiej, Plata Dawid, Mann Józef, Giza Nikodem – I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.

Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie:
1) Rataj Mateusz – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,67, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
2) Respondek Marta – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,65, laureatka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017;
3) Hałupka Martyna – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,58;
4) Pietrasz Kamil – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,53, laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017, finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie chemicznym „Alchemik”;
5) Ulbrich Zuzanna – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,53;
6) Kassner Samuel – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,40, 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
7) Nowak Adrianna – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,40, 1 miejsce w województwie opolskim, 5 miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, bardzo dobry wynik w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
8) Wawrzyniak Iga – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,40, 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, 2 miejsce w województwie oraz 6 miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”;
9) Kierat Sylwia – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,40;
10) Häusler Maximilian – 1 miejsce w województwie opolskim, 4 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
11) Czech Viktoria - 1 miejsce w województwie opolskim, 7 w kraju w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
12) Dziób Bartosz – 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
13) Nowak Vanessa – 1 miejsce w województwie opolskim, 1 miejsce w kraju w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
14) Gierczyk Seweryn – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
15) Famuła Patryk – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, bardzo dobry wynik w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
16) Charkiewicz Kamil – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
17) Zug Dawid – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
18) Kubiak Paulina – II miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
19) Gurok Kamil – II miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
20) Skowronek Tobiasz – 2 miejsce w województwie opolskim, 13 w kraju w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
21) Romanowski Daniel – 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
22) Posor Kathrin – 3 miejsce w województwie opolskim, 14 w kraju w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
23) Janicka Miriam – I miejsce w Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
24) Posor Robert – II miejsce w konkurencji skok w dal w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej;
25) Flak Jan, Gliński Mateusz, Huć Adam, Jeziorowski Bartosz, Konieczny Michał, Posor Robert, Trzęsiok Nilo, Wnuk Natanael, Wolny Szymon, Zug Dawid – I miejsce w wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej w finale wojewódzkim w piłce nożnej chłopców;
26) Flak Jan, Gliński Mateusz, Huć Adam, Jeziorowski Bartosz, Konieczny Michał, Polak Wojciech, Posor Robert, Trzęsiok Nilo, Wnuk Natanael, Zug Dawid – III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w finale wojewódzkim w halowej piłce nożnej chłopców;
27) Hałupka Martyna, Czech Viktoria, Garus Aleksandra, Wolny Vanessa, Gliński Mateusz – I miejsce w etapie rejonowym IV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, VI miejsce w etapie okręgowym IV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża;
28) Skibińska Zuzanna – I miejsce w finale XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”;
29) Garus Aleksnadra – posłanka XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży;
30) Hassinger Anna – posłanka XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży;

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie:
1) Jendrosek Aleksandra – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5, 85;
2) Jankowski Maciej – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,83, laureat Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Technicznego, finalista w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea w kategorii 6 klas, finalista III Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
3) Janicki Marek – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,80, laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, finalista w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea w kategorii 5, 1 miejsce w województwie opolskim, 1 w kraju w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
4) Kaniak Simon – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
5) Mielczarek Jakub – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
6) Rataj Maksymilian – laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2017, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
7) Paliwoda Jakub – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, bardzo dobry wynik w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
8) Zaręba Faustyna – 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
9) Paliwoda Jagoda – laureatka w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
10) Milka Oktay – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
11) Kaniak Emma – bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
12) Czech Maximilian – bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
13) Wolny Jeremiasz – 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
14) Widera Jan – finalista w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea w kategorii klas, 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
15) Flak Patryk – finalista w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea w kategorii klas 5;
16) Moj Paulina – III miejsce w XXIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”, III miejsce w kategorii widowisko taneczne w XVII Wojewódzkim Festiwalu Szkolnych Zespołów Tanecznych FANTAN, III miejsce w XXIII Regionalnym Konkursie Literackim „Ze Śląskiem na ty”;
17) Zajączkowski Błażej – laureat w ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpusek” z języka angielskiego;
18) Konwant Natalia – laureatka w ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpusek” z języka angielskiego;
19) Haławin Andrzej – laureat w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej;
20) Jankowski Maciej, Janicki Marek, Milka Oktay – I miejsce w województwie opolskim, 4 miejsce w kraju w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligii Czytelników w kategorii klas IV-VI;
21) Ceglarek Patryk, Gruca Arkadiusz, Janicki Konrad, Janicki Marek, Jeż Sebastian, Owczarek Michał, Sąsała Sebastian, Stróżyk Maciej, Struzik Mateusz, Wójcik Franciszek, Zmudzik Martin – I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej chłopców;
22) Ceglarek Patryk, Górok Aleksander, Gruca Arkadiusz, Janicki Konrad, Janicki Marek, Owczarek Michał, Psyk Adam, Sąsała Sebastian, Stróżyk Maciej, Struzik Mateusz, Wójcik Franciszek, Zmudzik Martin – II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców;
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Śląskich w Oleśnie:
1) Hęcinska Julia – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,92, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, laureatka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej, I miejsce taniec współczesny solo do 12 lat w Ogólnopolskim XV Festiwalu Tańca „Złote Sznurowadło”;
2) Chęcińska Magdalena – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,83, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, laureatka konkursu Kangur Matematyczny, laureatka w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki sesja jesienna i zimowa;
3) Marcjasz Maciej – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego;
4) Tomala Natalia – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, laureatka w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka niemieckiego, laureatka w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor, 1 miejsce w finale VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej, laureatka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej;
5) Podzielny Weronika – laureatka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2017;
6) Januszkiewicz Martyna – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, laureatka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej, laureatka w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki;
7) Baron Kinga – 1 miejsce w województwie opolskim, 2 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor, laureatka w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka niemieckiego;
8) Prochota Beata – 2 miejsce w województwie opolskim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor, laureatka w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka niemieckiego;
9) Rymarczyk Maximilian – laureat w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka niemieckiego;
10) Wawrzyk Tobiasz – laureat w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego;
11) Szukała Anna – 1 miejsce w kategorii solo 8 -11 lat w Ogólnopolskim Dance Arts Festival;
12) Chęciński Tomasz – I miejsce w I Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim;
13) Bąk Aleksandra – III miejsce z I Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim;
14) Jantos Szymon, Kościelna Oliwia, Niesłony Zuzanna, Jura Kacper – IX miejsce w Finale Wojewódzkim XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym;

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sowczycach:
1)Banyś Marcin – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen – 5,85;

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wachowie:
1) Poloczek Wiktoria – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen – 5,91, III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym;
2) Pipa Anna – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,80;

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wojciechowie:
1) Kacała Ines – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen – 5,85;
Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich:
1) Zug Anna – laureatka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2017, laureatka w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z przyrody, II miejsce w kategorii albumów w XIII edycji Regionalnego Konkursu dla dzieci i młodzieży „Śląsk - Moja Mała Ojczyzna”, III miejsce w kategorii albumy w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ratowanie Zabytków Naszej Małej Ojczyzny”, III miejsce w VIII Międzynarodowej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych;
2) Stróżyk Izabela – laureatka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2017, laureatka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej;
3) Ptak Julia – I miejsce w kategorii prac plastycznych w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ratowanie Zabytków Naszej małej Ojczyzny”, II miejsce w VIII Międzynarodowej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych;
4) Bartyla Vanessa – dyplom grand prix w kategorii prac przestrzennych w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ratowanie Zabytków Naszej Małej Ojczyzny”;
5) Zug Maksymilian – II miejsce w VIII Międzynarodowej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych;
6) Goinda Patryk – laureat w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej;
7) Giza Miriam – I miejsce w kategorii albumów w XIII edycji Regionalnego Konkursu dla dzieci i młodzieży „Śląsk – Moja Mała Ojczyzna”;
8) Goinda Oliwia – laureatka w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Abecadło”;
9) Brodowy Jakub – finalista w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Abecadło;
10) Flak Dominika – finalistka w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Abecadło”;
11) Kosala Ewa – finalistka w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Abecadło”.

Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju 15.06.2017

Wideo

Materiał oryginalny: Uczniowie z Olesna otrzymali stypendia i nagrody burmistrza [lista] - Nowa Trybuna Opolska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3