Uczniowie z ZSL-T z Kluczborka byli na praktykach w Hiszpanii

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Grupa uczniów z Kluczborka w Hiszpanii.
Grupa uczniów z Kluczborka w Hiszpanii. ZSL-T Kluczbork
Uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku w tym roku była na praktykach w hiszpańskiej Sewilli. Wszystko dzięki dotacji unijnej.

Dzięki unijnemu projektowi pierwsza 16-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku zakończyła 4-tygodniowe praktyki w Sewilli.

Uczniowie pracowali w dwóch sieciach sklepów w Hiszpanii: Carrefour i Dia.

W Sewilli umiejętności zdobywali: Roksana Całkowska, Julia Giec, Julia Borecka, Dominika Skał, Marta Szyc, Kamila Kostarczyk, Martyna Kukuła, Patrycja Madziała, Weronika Bulak, Beata Faryś, Alina Fiech, Adam Grodzki, Kacper Chałupka, Paweł Molski, Bartosz Dubiel i Karol Kuliberda.

Po odbyciu praktyk uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk oraz Europassy Mobilności, wydane w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i hiszpańskiej.

W czasie praktyk posługiwali się językiem angielskim i hiszpańskim, który szlifowali pod okiem hiszpańskiej nauczycielki Marii Jose.

W wolnym czasie młodzież zwiedzała Kadyks, Granadę oraz brytyjski Gibraltar.

- Wyjazd na praktykę zawodową pozwolił mi wykorzystać wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole, podniósł moją samoocenę i z pewnością poszerzył horyzonty - uważa Karol Kuliberda.

- Praktyka zagraniczna uczy nie tylko umiejętności związanych z zawodem, ale również tego, jak radzić sobie w zupełnie innym środowisku i jak pracować zespołowo - dodaje Roksana Całkowska. - Co ważne, dzięki temu wyjazdowi znacznie poprawiłam moje umiejętności językowe.

Projekt pod nazwą „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego. Praktyka czyni mistrza” jest dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska