Uczniowie ZSZ nr 4 poszli z pierniczkami do Betanii

red.
Jasełka, poza wymiarem duchowym, przygotowują młodzież do wystąpień publicznych - na egzaminach, w życiu zawodowym.
Jasełka, poza wymiarem duchowym, przygotowują młodzież do wystąpień publicznych - na egzaminach, w życiu zawodowym. ZSZ 4
Atmosfera świąteczna otwiera serca. - Zespół Szkół Zawodowych nr 4 od lat angażuje się w działania charytatywne, stąd inicjatywa wyjścia do opolskiej Betanii wydała się oczywista - mówią organizatorzy.

Tym razem byli to uczniowie klasy trzeciej Publicznego Technikum nr 2, którzy zaproponowali pacjentom degustacje własnoręcznie przygotowanych specjałów korzennych i cynamonowych. Spotkali się z nimi i ich rodzinami, by wspólnie spędzić czas i przyozdobić świąteczne pierniczki. - Każde takie wyjście uwrażliwia, pokazuje wartości, o które warto zabiegać, które należy pielęgnować - podkreśla wychowawca klasy.

W ramach świątecznych przygotowań uczniowie wystawili też jasełka. - Poza wymiarem duchowym jest to niezła wprawka przed wystąpieniami publicznymi - podkreśla Joanna Gamroth, współorganizatorka jasełek. Wystawiono je w konwencji nowoczesnej, uwspółcześnionej, bliskiej doświadczeniom kulturowym młodzieży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska