Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Udane rozpoczęcie sezonu Stali Brzeg. Gol w 88 minucie zapewnił zwycięstwo i ważne 3 punkty na inaugurację

Adrian Gajewski
Stal Brzeg pokonuje 2:1 Lechię Zielona Góra w pierwszej kolejce sezonu III ligi. Archiwum / Brzeg naszemiasto.pl
Stal Brzeg zaliczyła udany start sezonu 2021/2022. Żółto-niebiescy pokonali na własnym stadionie Lechię Zielona Góra. Golem decydującym o losach spotkania okazało się samobójcze trafienie zawodnika gości w 88 minucie. Brzeżanie wygrali 2:1 i zdobyli 3 ważne punkty.

W pierwszej połowie spotkania przebiegało pod dyktando Stali. Brzeżanie stworzyli kilka dogodnych sytuacji bramkowych i w 33 minucie Michał Sypek po efektownym kontrataku zdobył gola.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Sytuacja żółto-niebieskich skomplikowała się w 63 minucie, kiedy po nieporozumieniu z bramkarzem do własnej siatki trafił Marcin Wdowiak.

Stal jednak wykazała wolę walki, czego efektem była bramka zdobyta w 88 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym, samobójcze trafienie zanotował zawodnik Lechii - Ekwueme. W doliczonym czasie gry obie drużyny miały jeszcze swoje szanse. Jednak zabrakło skuteczności i mecz zakończył się wynik 2:1, a brzeżanie mogli się cieszyć z ważnych 3 punktów na inaugurację sezonu.

Cieszymy się z tego dobrego otwarcia i trzech punktów. Zespół pokazał charakter, bo kiedy straciliśmy bramkę na 1:1, to przez moment było ciężko i trochę głowy pospadały w dół, brakowało też trochę sił. Mimo wszystko potrafiliśmy się wtedy podnieść i strzelić gola na 2:1. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, widziałem pełną kontrolę na boisku zwieńczoną trafieniem Michała Sypka. Szkoda, że nie udało się jeszcze tego rezultatu podwyższyć, bo wtedy byłoby trochę spokojniej po przerwie. Te pierwsze mecze są o tyle trudne, że mamy nowy zespół i chłopcy potrzebują chwili, aby złapać trochę pewności i aby móc lepiej funkcjonować na boisku. Uważam, że moi zawodnicy zasłużyli dzisiaj na zwycięstwo. Wielkie gratulacje dla nich. - skomentował spotkanie trener brzeskiej Stali Arkadiusz Bator.

Stal notuje wymarzone otwarcie sezonu, kolejne spotkanie brzeżanie rozegrają na wyjeździe, a rywalem będzie Gwarek Tarnowskie Góry, który również zanotował zwycięstwo w pierwszej kolejce III ligi. Mecz odbędzie się 14 sierpnia.

Wiadomo, że wygrane budują i liczę na to, że za tydzień do Gwarka pojedziemy z tym samym nastawieniem, co dzisiaj. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z drugiej połowy i nie popełnimy już tych błędów. Liczę na jeszcze lepszy mecz, ale przede wszystkim mecz zwycięski - podsumował trener Stali.

Na stadionie w Brzegu pojawiło się ok. 400 osób, którzy dopingowali swoją drużynę.

Stal Brzeg - Lechia Zielona Góra 2:1
Bramki: Sypek 33', Ekwueme 88' sam. - Wdowiak 63' sam.
Skład Stali: Stitou - Rogala, Wdowiak, Lechowicz, Kowalski, Leończyk, Niemczyk (67' Kuriata), Czajkowski (90' Ograbek), Sypek (77' Danielik), Koval (77' Podgórski), Matusik (67' Dychus). Trener Arkadiusz Bator.