Udane starty naszych młodych lekkoatletów

archiwum klubu Podium Kup
Najlepsi kulomioci zawodów w Częstochowie (od prawej): Wiktor Czapor (Podium Kup - 3. miejsce), Marcin Patyk (Podium Kup - 1. miejsce) i Szymon Mazur (Płomień Sosnowiec - 2. miejsce). Pierwszy z lewej trener klubu z Kup Przemysław Buśko. archiwum klubu Podium Kup
Z dobrym skutkiem rywalizowali reprezentanci Opolszczyzny na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików.

Zawody odbyły się w Częstochowie, a na starcie stanęli reprezentanci klubów z województw: opolskiego i śląskiego z roczników 1997 i 1998. W starciu z przedstawicielami mającego najwięcej mieszkańców regionu w kraju nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze. Na 29 rozegranych konkurencji Opolanie triumfowali w 11, a klub LUKS Podium Kup (trenerami w nim są: Jacek Dziuba, Przemysław Buśko, Artur Chęciński i Mirosław Olszewski), wygrał w klasyfikacji drużynowej gdzie sklasyfikowanych było 45 klubów.

Cieszy, że 11 złotych medali dla naszego regionu zdobyli przedstawiciele aż sześciu klubów. Pięć razy na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy klubu z Kup. Na największe wyróżnienie zasługuje Marcin Patyk. Zdecydowanie wygrał on rywalizację w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. W obu konkurencjach pobił swoje rekordy życiowe (15,85 m w pchnięciu kulą i 49,67 w rzucie dyskiem). Z klubu z Kup złote medale zdobyli też: Marcelina Piastowska (pchnięcie kulą - 11,18 m), Maciej Chmielewski (bieg na 110 m przez płotki - 16,48 sek.) i Fabian Radziej (rzut oszczepem - 41,30 m).

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęła też Karolina Nowak z Juvenii Głuchołazy. Podopieczna trenera Jana Satory w bardzo dobrym stylu i z duża przewagą triumfowała w biegu przez płotki na 100 i 300 m osiagając odpowiednio czasy: 15,51 sek. i 45,73 sek.

Złote medale zdobyli ponadto: Izabela Żelazna (MUKS Gim 2 Nysa) w skoku w dal (4,59 m), Agata Siewruk (UKS MOS Opole) w rzucie oszczepem (33,58 m), Mateusz Kozłowski (MGOKSiR Korfantów) w rzucie młotem (27,08 m) i Kamil Baron (Azymek Zdzieszowice) na 2000 m (6.13,55)