Udane starty opolskich lekkoatletów

Michał Kula zajął na zawodach w Spale 2. miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki. Sławomir Jakubowski
Kilkunastu przedstawicieli klubów z Opolszczyzny brało udział w halowych zawodach w Spale i Łodzi. Nie brakowało dobrych rezultatów.

W Spale odbył się drugi tej zimy halowy sprawdzian Polskiego Związku Lekkiejatletyki. Wystąpiło w nim wielu zawodników ze ścisłej krajowej czołówki. Na tym tle czworo reprezentantów naszego regionu pokazało się z dobrej strony.

W rywalizacji w biegu na 60 metrów przez płotki na 2. miejscu z czasem 8,11 sek. finiszował Michał Kula (AZS Politechnika Opole). Jego dwaj koledzy klubowi zajmowali natomiast 5. miejsca w swoich konkurencjach bijąc przy tym rekordy życiowe. Damian Brzoska w biegu na 600 metrów uzyskał wynik 1.23,73, a Patryk Komar w trójskoku - 14,53 m.

Na 6. pozycji w biegu na 1000 metrów kobiet sklasyfikowana została natomiast Kinga Szarzyńska (Podium Kup). Na metę dotarła ona z rezultatem 2.54,09.

Nieco młodsi przedstawiciele naszych klubów startowali natomiast w Łodzi. Bardzo dobrze na tych zawodach spisał się 18-letni Rafał Jurczyński (Podium Kup), który wygrał walkę w biegu na dystansie 600 metrów. Miał on bardzo przyzwoity rezultat 1.22,79. Czwarty w końcowej klasyfikacji tej konkurencji był natomiast 16-letni Tomasz Cieśla (AZS Politechnika Opole), który osiągnął wynik 1.30,99.

W rywalizacji kobiet na tym samym dystansie również najlepsza okazała się nasza zawodniczka - Kaja Drewienkowska. Mająca 17 lat zawodniczka UKS-u MOS Opole miała na mecie wynik 1.41.05.

Wreszcie w biegu na 60 metrów przez płotki juniorek młodszych startowały dwie inne zawodniczki UKS-u MOS Opole: Aleksandra Łach i Natalia Pancylejko, które urodziły się w 2000 roku. Łach w tej konkurencji zajęła 3. miejsce z czasem 10,12 sek., a Pancylejko finiszowała czwarta z rezultatem gorszym od klubowej koleżanki o 0,7 sek.

Koronawirus fake news. Oto największe absurdy.