Udane występy młodych zapaśniczek i zapaśników z Namysłowa

Aleksandra Witoś z trenerem Marcinem Marcinkiewiczem.
Aleksandra Witoś z trenerem Marcinem Marcinkiewiczem. Archiwum klubowe
W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się mistrzostwa Polski młodziczek do lat 14. Dorobek Orła Namysłów z tej imprezy to jedno miejsce na podium.

W zawodach młodziczek wzięło udział 176 zawodniczek z 56 klubów z całego kraju. Barw Orła na tej imprezie broniły dwie zawodniczki.

Po srebrny medal w kategorii do 52 kg, w której startowało 28 dziewcząt sięgnęła Aleksandra Witoś. Wygrała wyraźnie cztery walki przed czasem i dopiero w pojedynku finałowym musiała uznać wyższość swojej rywalki - Julii Nowickiej (AKS Biało­gard) przegrywając z nią na punkty. Na 8. miejscu w kat. do 48 kg (29 uczestniczek) uplasowała się Agnieszka Czyżo­wicz. Stoczyła pięć walk, z których trzy wygrała, a dwie przegrała. W zawodach z po­wo­du kontuzji nie wystartowała kandydatka do medalu Nikola Zając rywalizująca w kat. 67 kg.

Z kolei w Dzierżoniowie odbył się towarzyski turniej młodzików i dzieci, w którym wystąpiło sześciu chłopców z Namysłowa. W swoich kategoriach złote medale zdobyli: Adrian Sikora (został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju), Gracjan Matyjasek i Paweł Gąsior. Na 2. miejscu sklasyfikowani zostali Piotr War­choliński oraz Adrian Maty­ja­sek. Natomiast Patryk Brato­sie­wicz zajął 5. lokatę.