Udany rewanż siatkarzy Stali AZS PWSZ Nysa

Sebastian Stemplewski
Atakuje Maciej Zając z Nysy.
Atakuje Maciej Zając z Nysy. Sebastian Stemplewski
Nasz I-ligowy zespół po pucharowej porażce z Energetykiem Jaworzno, pokonał go w meczu o punkty.

Stal AZS PWSZ Nysa - Energetyk Jaworzno 3:0 (25:22, 26:24, 25:19)
Stal: Jarząbski, Zając, Szczurowski, Fijałek, Stancelewski, Kozioł, Ratajczak (libero) - Bułkowski, Kisielewicz, Pizuński. Trener Dariusz Ratajczak.
Energetyk: Kwasowski, Glinka, Kulikowski, Adamajtis, Fitrzyk, Kozłowski, Sobczak (libero) - Sokołowski, Szlubowski, Zmuda. Trener Sławomir Gerymski.
Sędziowali: Andrzej Czerwiński i Krzysztof Wojtunik (Łódź). Widzów 700.

W dwóch pierwszych setach gospodarze musieli się sporo natrudzić, aby wygrać. W pierwszej partii po atakach Wojciecha Szczurowskiego i jego asie Stal wygrywała 11:7. Rywale nie zamierzali jednak zrezygnować, doprowadzili do stanu 15:14, a następnie remisu 21:21. Po przerwie na rządanie trenera Dariusza Ratajczaka nysanie przesądzili jednak o swojej wygranej, a seta zakończył asem Maciej Zając.

Podobnie wynik układał się w drugiej odsłonie, choć po zagrywkach Kamila Kwasowskiego goście prowadzili 11:9. Co więcej Energetyk w końcówce wygrywał już 24:22. Serwisy Jarosława Stancelewskiego i bloki Jarosława Pizuńskiego dały jednak wygraną Stali. W trzeciej partii walka trwała do stanu 5:4. Później wszystko już układało się po myśli gospodarzy, a kiedy Szczurowski podwyższył na 21:15, stało się jasne, że tego meczu Stal nie przegra.