Udany występ kolarzy Wibatechu w Małopolskim Wyścigu Górskim

Archiwum grupy Wibatech Ziemia Brzeska
Josef Cerny
Josef Cerny Archiwum grupy Wibatech Ziemia Brzeska
Wszyscy zawodnicy naszej grupy zawodowej - Wibatech Ziemia Brzeska ukończyli ten trudny wyścig.

Była to już 50. edycja tej imprezy, która zaliczana jest do cyklu BGŻ ligi skupiającej 15 najważniejszych wyścigów w roku w naszym kraju. Do przejechania było łącznie 441 km podzielonych na trzy etapy. Do rywalizacji przystąpiło 94 zawodników, a tylko 48 ją ukończyło, co świadczy o skali trudności. W tej grupie było pięciu zawodników Wibatechu: Czech Josef Cerny, Łukasz Osiecki, Jakub Foltyn, Kamil Migdoł i Leszek Pluciński.
Nasi zawodnicy szczególnie dobrze wypadli na ostatnim etapie z Rabki do Bukowiny Tatrzańskiej (136 km). Wygrał go triumfator całego wyścigu, będący w tym roku w świetnej formie, Marek Rutkiewicz (CCC Polsat), a w grupie siedmiu zawodników, którzy stracili do niego minutę i 35 sekund byli Osiecki i Cerny. Pluciński był 14. (strata 2,46 min), Foltyn 20. (str. 3,41 min), a Migdoł 38. (str. 6,33 min). Nieco słabiej nasi zawodnicy wypadli na drugim etapie z Chełmka do Jodłownika, ale w końcowej klasyfikacji drużynowej zajęli dobre 5. miejsce. Osiągnięcie zawodników Wibatechu jest tym cenniejsze, że w jego barwach jechali sami zawodnicy młodzieżowi (do 23 lat).
W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Rutkiewicz. Drugi był Paweł Cieślik (Bank BGŻ) ze stratą minuty i 40 sekund, a trzeci jego kolega z drużyny Mariusz Witecki (strata 4,31 min). Miejsca zawodników Wibatechu: 10. Cerny (str. 15,47 min), 14. Osiecki (str. 17,18 min), 20. Foltyn (str. 19,00 min), 26. Migdoł (str. 20,01 min), 27. Pluciński (str. 21.03).
Bardzo wysoko kolarze Wibatechu byli w klasyfikacji młodzieżowej (do 23 lat). Wygrał ją Niemiec David Bartl (LKT Brandenburg). Cerny był drugi (str. 6,18 min), a Osiecki trzeci (str. 7,49 min). 5. był Foltyn (str. 9,31 min), 7. miejsce zajął Migdoł (str. 10,32 min), a 8. lokatę Pluciński (str. 11,34 min).