Udany występ młodych dżudoków Gwardii Opole

Reprezentanci Gwardii Opole na turnieju w Bielsku-Białej z trenerką Martyną Martynowicz (siedzi na podium). Archiwum klubowe
Z siódemki startującej w dużym międzynarodowym turnieju czwórka stanęła na podium.

Opolanie wzięli udział w III międzynarodowym turnieju "Pokonujemy Granice" dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Bielsku-Białej.

W zawodach wzięło udział ponad 730 zawodników z ponad 40 klubów w różnych kategoriach wiekowych, w tym ekipy z Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji i Węgier.

Najlepiej z naszych judoków spisali się Adam Hryniewicz i Szymon Kudyba. Adam po zwycięstwie w czteroturniejowym cyklu grand prix w Mysłowicach przypieczętował dobra passę zwycięstwem również na matach w Bielsku-Białej. W licznie obsadzonej kategorii wagowej do 30 kg wygrał wszystkie swoje pięć pojedynków pokonując w walce półfinałowej i finałowej dwóch starszych zawodników z Czech.

Szymon z kolei w bardzo ładnym stylu zdobył złoto w kategorii wagowej do 73 kilogramów. Wszystkie swoje pojedynki wygrał przed czasem wykonując efektowne rzuty.

Na pierwszym miejscu uplasowała się również Wiktoria Kawecka, która nie miała sobie równych w kategorii dziewcząt do 70 kg.

Brązowy medal w wadze do 60 kg po zaciętych pojedynkach zdobył Michał Gęsikowski. Najcięższy bój stoczył w walce o trzecie miejsce, gdzie walczył z zawodnikiem Czarnych Bytom. W regulaminowym czasie nie było rozstrzygnięcia, jednak już na początku dogrywki Michał wykonał rzut, który zakończył walkę.

Nasz klub reprezentowali również Dawid Świś, Mateusz Korolewicz i Michał Kowalski, którzy stoczyli na turnieju po dwa pojedynki zdobywając kolejne doświadczenie startowe.