Udany występ naszego kolarza Andrzeja Bartkiewicza

archiwum grupy Wibatech Ziemia Brzeska
Andrzej Bartkiewicz.
Andrzej Bartkiewicz. archiwum grupy Wibatech Ziemia Brzeska
Zawodnik grupy Wibatech Ziemia Brzeska zajął 10. miejsce w wyścigu "Szlakiem bursztynowym Hellena Tour"

Na starcie tej imprezy w przeszłości znanej jako wyścig Kalisz - Konin stanęło aż 163 zawodników. Byli kolarze z polskiej czołówki, ale także przedstawiciele grup z Czech i Niemiec. Wyścig podzielony był na cztery etapy i łącznie liczył nieco ponad 400 km.

Andrzej Bartkiewicz świetnie spisał się podczas jazdy indywidualnej na czas wokół Opatówka (II etap). Na dystansie 14 km zajął bardzo dobre 6. miejsce z czasem 18 minut i 6 sekund. Do zwycięzcy - Marka Rutkiewicza (CCC Polsat Polkowice) stracił 30 sekund. Przed ostatnim etapem (Wieluń - Kalisz) liczącym 129 km Bartkiewicz zajmował wysokie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety podczas ostatniego etapu przyjechał na metę 32. ze stratą 37 sekund do najlepszej 29-osobowej grupy kolarzy. W efekcie spadł na 10. miejsce, które i tak należy uznać za bardzo dobre. Wyścig wygrał Marek Rutkiewicz, a Andrzej Bartkiewicz stracił do niego łącznie minutę i osiem sekund.

Lokaty pozostałych zawodników Wibatechu Ziemii Brzeskiej: 47. Leszek Pluciński (strata 4.06 do zwycięzcy), 48. Marcin Wolski (str. 4.23), 56. Łukasz Osiecki (str. 5.43), 77. Dorian Bartkiewicz (str. 9.37), 102. Paweł Pac (str. 17.43), 106. Kamil Migdoł (str. 22.04), 117. Siergiej Safonow (str. 29.09).

Godne podkreślenia jest to, że mający 20 lat Andrzej Bartkiewicz w klasyfikacji młodzieżowej (zawodników do 23 lat) zajął 3. miejsce, a siódmy był w klasyfikacji najaktywniejszych kolarzy wyścigu. Zespół Wibatechu Ziemi Brzeskiej w klasyfikacji drużynowej zajął 10. miejsce na 20 startujących w wyścigu ekip.