Udany występ opolskich dżudoków

Maciej Tworzydło wygrał rywalizację w wadze do 90 kg.
Maciej Tworzydło wygrał rywalizację w wadze do 90 kg. Sławomir Jakubowski
Z dobrej strony pokazali się reprezentanci naszych klubów na zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w Oleśnicy.

Wystąpiło na nich czterech zawodników AZS-u Opole i jedna reprezentantka Gwardii Opole.

Znakomicie spisali się Maciej Tworzydło i Bartosz Dobra­nowski. Ten pierwszy był najlepszy w gronie 19 zawodników w wadze do 90 kg. W drodze po końcowy triumf wygrał cztery walki, a w ostatniej finałowej pokonał Eryka Ryciaka (AZS Warszawa). Tym razem w zawodach nie wystąpił inny mocny przedstawiciel opolskiego AZS-u w tej wadze - Tomasz Szczepaniak.

Dobranowski w kategorii do 66 kg, w której startowało 18 zawodników był z kolei drugi. Pokonał on trzech przeciwników, aby w decydującej rozgrywce ulec Aleksandrowi Becie (Gwardia Łódź).

W zawodach startowali też dwaj juniorzy. W najliczniej obsadzonej kategorii do 73 kg Jan Stolarek przegrał pierwszą walkę z mocnym Pawłem Zagrodnikiem (Czarni Bytom), a potem odpadł również w repasażach. Do czołowej ósemki nie udało się też dostać Patrykowi Nowakowi (kat. 60 kg), który jedną walkę wygrał i dwie przegrał.

- Cieszymy się z tych dobrych występów, ale chcielibyśmy je powtórzyć podczas nadchodzących mistrzostw Polski seniorów, które za niespełna trzy tygodnie odbędą się w Katowicach - mówi trener AZS-u Opole Anna Chodakowska.

Zadowolona może być także Dominika Błach z Gwardii. Po dwóch wygranych walkach w półfinale uległa Aleksandrze Langiewicz (AZS Wrocław), ale w walce o brąz pokonała bardzo mocną Arletę Podolak (Czarni Bytom). W finale Langiewicz uległa swojej koleżance klubowej - Agacie Ozdobie, która pochodzi z Opola i przez wiele lat broniła barw naszego AZS-u.