Ukazał się trzeci tom książki kucharskiej ks. prof. Andrzeja Hanicha

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
- Ta książka jest cegiełką na remont naszej prószkowskiej świątyni - informuje ks. Andrzej Hanich.
- Ta książka jest cegiełką na remont naszej prószkowskiej świątyni - informuje ks. Andrzej Hanich. Krzysztof Świderski
„Opolszczyzna w wielu smakach 2” zawiera ponad 2000 nowych przepisów. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na remonty kościoła w Prószkowie.

Przepisy zebrane przez prószkowskiego proboszcza i znawcę historii Kościoła na Śląsku pochodzą od wielu mieszkańców Opolszczyzny. Ks. prof. Andrzej Hanich doprecyzował je i pogrupował w dwudziestu pięciu rozdziałach.

- Mam świadomość, że konkurencja jest ogromna. W niemal każdej stacji telewizyjnej jest dziś program kulinarny. Książek kucharskich na rynku są setki - przyznaje ks. Hanich. - Ale w mojej książce za każdym przepisem stoi konkretna osoba, znana z imienia, nazwiska i miejsca zamieszkania, która poleca swoją potrawę. Ponadto część z tych przepisów sam wypróbowałem, inne dałem do przetestowania moim przyjaciołom i skorzystałem z ich uwag i podpowiedzi przy redagowaniu książki i doprecyzowaniu poszczególnych receptur.

Innym atutem nowego tomu jest jego różnorodność. Czytelnicy znajdą tu potrawy proste i wyszukane, tradycyjne i nowoczesne.

Nowa książka kucharska jest kontynuacją wydanych w wcześniej przez tego samego autora tomów „Opolszczyzna w wielu smakach” (2012) oraz „Smaki polskie i opolskie” (2014). Podobnie jak one jest cegiełką na remonty zabytkowego parafialnego kościoła w Prószkowie. Jedną z zamierzonych w najbliższym czasie inwestycji jest malowanie zewnętrznej elewacji świątyni.

- Szczególną atrakcję nowej publikacji stanowi specjalny rozdział zawierający przepisy dotyczące parzenia i serwowania kawy z rozmaitymi, najczęściej zaskakującymi, dodatkami smakowymi, pt. „Kawa na 100 sposobów” - zachęca ks. Andrzej Hanich. - Ich autorem jest bodaj najlepszy w Polsce kawiarz, czyli barista, Leszek Kopcio, właściciel kawiarni „Biała Lokomotywa” w Nowej Rudzie koło Kłodzka.

“Opolszczyzna w wielu smakach 2” jest książką formatu A-4, szytą i wydaną w twardej oprawie, o wadze około 2,5 kg. Osoby zainteresowane jej nabyciem i chcące wesprzeć odnowienie kościoła w Prószkowie, powinny szukać dodatkowych informacji na prószkowskim probostwie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska