Układasz kostkę Rubika? Tej imprezy nie możesz ominąć. Cube...

  Układasz kostkę Rubika? Tej imprezy nie możesz ominąć. Cube Race w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu

  Edyta Hanszke

  Nowa Trybuna Opolska

  Zawody organizowane są dla wszystkich chętnych oraz pasjonatów speedcubingu. Mile widziane jest też publiczność, dla której wstęp jest wolny.
  1/11
  przejdź do galerii

  Zawody organizowane są dla wszystkich chętnych oraz pasjonatów speedcubingu. Mile widziane jest też publiczność, dla której wstęp jest wolny. ©mat. organizatora

  Układasz kostkę Rubika, chcesz się nauczyć ją układać lub zobaczyć naszych mistrzów oraz rekordzistów świata w akcji. Przyjdź na zawody - zachęcają organizatorzy imprezy z opolskich szkół. Zgłoszenia przyjmowane są do dziś.
  Zapraszamy wszystkich chętnych na zawody, organizowane przez Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu, w speedcubingu czyli układaniu kostki Rubika (i nie tylko) na czas - zachęca Artur Rapiński, wicedyrektor
  Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu.

  Zawody organizowane są dla wszystkich chętnych oraz pasjonatów speedcubingu. Mile widziane jest też publiczność, dla której wstęp jest wolny.

  Zapisy prowadzone są przez stronę http://elektryk.polishcomps.pl/index.php?site=register, do 3 października lub przez e-maila: speedcubingu@elektryk.opole.pl

  Zobacz galerię

  - Rywalizujemy w 11 oficjalnych konkurencjach WCA - 2x2x2, 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5, 6x6x6, 7x7x7, 3x3x3 One-Handed, Pyraminx, Clock, Square1, Skewb - kontynuuje wicedyrektor Rapiński.
  - Zawodnicy na czas układają różne rodzaje kostek oraz łamigłówek logicznych. Podczas zawodów każdy z zawodników ma pięć prób w danej konkurencji np. kostka 2x2x2. Do kolejnego etapu przechodzą zawodnicy z najlepszymi czasami, a zawody wygrywa ta osoba która w finale danej konkurencji osiągnie najlepszy czas.
  Każdy rekord uzyskany na zawodach będzie rekordem oficjalnym uznanym przez Światową Federację Speedcubingu (WCA) oraz Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu (PSS).

  Zawodnicy muszą dysponować własnymi kostkami. Nagrodami są niespodzianki ufundowane przez Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu, magicznakostka.pl i Rubik’s.

  To piąta edycja zawodów organizowanych przez szkoły na terenie województwa opolskiego od 2016 r.

  - Jak to w takich przypadkach bywa kilku pasjonatów układanek logicznych postanowiło się spotkać i wspólnie poukładać kostkę Rubika… a stąd już jedne krok do zorganizowania większego spotkania jakim są zawody - kontynuuje wicedyrektor Rapiński. - Wielu naszych uczniów układa kostkę i chcieliśmy im także zapewnić możliwość udziału w oficjalnych zawodach. Dla wielu to życiowa pasja, a na zawodach mogą spotkać się z mistrzami oraz rekordzistami świata i wymieniać się doświadczeniami oraz podglądać prawdziwych mistrzów w akcji. Na poprzednich kilku naszych turniejach pobijano rekordy świata. Mamy nadzieję, że i tym razem jakiś padnie.

  OPOLSKIE INFO - 28.09.2018

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo