UKS Mickiewicz Kluczbork wygrał międzynarodowy turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich [WIDEO]

Mirosław Dragon
Siatkarze z Mickiewicza Kluczbork zwycięzcami międzynarodowego turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. fot. Dariusz Morawiec i UKS Mickiewicz Kluczbork
W finale turnieju siatkarze z Kluczborka wygrali 3:0 z Al Ain Club Sports Games, mistrzem Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

To był piąty mecz UKS-u Mickiewicz Kluczbork w arabskim turnieju i piąta wygrana.

W finale siatkarze z Kluczborka pokonali Al Ain Club Sports Games 3:0 (25:23, 25:22, 25:17).

Wcześniej UKS Mickiewicz wygrał trzy mecze grupowe: najpierw 3:0 z Dharfra Club (Zjednoczone Emiraty Arabskie), potem 3:2 z Seeb Club (mistrz Omanu), a na koniec 3:0 z Baniyas Club (ZEA).

W półfinale nasi wygrali z Al Jazzirą (ZEA) po bardzo zaciętym meczu 3:2.

Finał był dużo łatwiejszy - 3:0 z mistrzem Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Al Ain Club Sports Games.

To ten sam klub, z którym UKS Mickiewicz zagrał we wrześniu sparing w Kluczborku. Wtedy polscy siatkarze również wygrali 3:0.

Oprócz pucharu za I miejsce w turnieju Al Ain International Volleyball Championship UKS Mickiewicz Kluczbork zgarnął też 3 nagrody indywidualne:

• Vladislav Loshakov - najlepszy blokujący,
  • Artur Pasiński - najlepszy atakujący,
  • Marcin Jaskółka - najlepszy libero

.

Teraz naszych siatkarzy czeka powrót do Kluczborka i rozgrywki w I lidze. Aktualnie UKS Mickiewicz zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że gospodarze turnieju z Al Ajn zapłacili za przelot i cały pobyt 19-osobowej ekipy.

Wszystko to w ramach podziękowania za sparing, który UKS Mickiewicz zgodził się rozegrać na początku września w Kluczborku z mistrzem ZEA drużyną Al Ain Sport Game Club.

Arabowie wprawdzie zagrali podczas zgrupowania w Polsce sparingi z wieloma drużynami, ale byli zachwyceni serdecznym przyjęciem i pełną widownią podczas meczu w Kluczborku. Dlatego zrewanżowali się zaproszeniem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.