Ulica Drzymały w Opolu będzie jednokierunkowa?

Artur  Janowski
Artur Janowski
Konsultacje z mieszkańcami potrwają do 10 marca. Potem urząd zleci projekt nowej organizacji ruchu, który następnie oceni komisja ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Konsultacje z mieszkańcami potrwają do 10 marca. Potem urząd zleci projekt nowej organizacji ruchu, który następnie oceni komisja ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Sławomir Mielnik
Urzędnicy przygotowali cztery warianty zmian. Można już na nie zagłosować w internecie, a także wysłać do ratusza własną propozycję.

Taki rodzaj konsultacji to w Opolu nowość. Do tej pory bowiem opolanie najczęściej byli zaskakiwani nową organizacją ruchu na danej ulicy i często budziło to długie protesty kierowców. Tak było np. na ulicy Koraszewskiego, gdzie tuż przed wyborami zmieniono sposób parkowania.

I to po tej głośnej sprawie jeszcze poprzedni prezydent Ryszard Zembaczyński zapowiedział, że kolejne tego typu znaczące zmiany będą konsultowane z opolanami.

Na pierwszy ogień idzie ulicy Drzymały. Na odcinku od ul. Rejtana do ul. Kani od dawna są problemy z przejazdem z powodu parkujących samochodów po prawej stronie jezdni, jadąc w kierunku ul. Rejtana.

Kłopoty biorą się stąd, że uliczka jest zbyt wąska na parkowanie po obu jej stronach. a przy zachowaniu możliwości przejazdu w obu kierunkach.

- Zmianę organizacji ruchu można przeprowadzić w różny sposób np. poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego - mówi Agnieszka Maślak, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej w Urzędzie Miasta Opola. - Wadą ulic o ruchu jednokierunkowym jest wydłużenie drogi dojazdowej do posesji oraz częściowe przeniesienie się ruchu na sąsiednie ulice. Kolejną propozycją może być wprowadzenie zakazów zatrzymywania się po obu stronach jezdni, ale z wyjątkiem chodnika po stronie nieparzystych numerów posesji. Inny wariant zakłada wprowadzenia zakazu na całej jezdni z wyjątkiem krótkiego odcinka ulicy przed przedszkolem.

Urzędnicy zaproponowali cztery warianty i w internecie na stronie miasta www.opole.pl działa sonda, w której mogą wziąć udział mieszkańcy.

- Można także do nas wysłać maila (adres: [email protected])ze swoją propozycją, nie chcemy niczego robić wbrew mieszkańcom i jeśli uznają, że obecna organizacja ruchu im odpowiada, to nie zamierzamy jej zmieniać - podkreśla Maślak.

Konsultacje z mieszkańcami potrwają do 10 marca. Potem urząd zleci projekt nowej organizacji ruchu, który następnie oceni komisja ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zmiany mogą obowiązywać najwcześniej od kwietnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska