Ultramaratończyk z Nysy wygrał bieg na 100 kilometrów w swojej kategorii. Sanjaya pokonał Sudecką Setkę

Krzysztof Strauchmann
Sanjaya Jaraszek na podium Sudeckiej 100
Sanjaya Jaraszek na podium Sudeckiej 100 Archiwum prywatne
64-letni ultramaratończyk z Nysy Sanjaya Jaraszek kolejny raz w tym roku stanął na podium ważnego biegu. Połowa uczestników nie dobiegła do mety.

Sudecka 100 organizowana wokół Boguszowa Gorców, to najstarszy w Polsce ultramaraton górski. Początkowo, od 1987 roku, był to rajd turystyczny na dystansie 100 kilometrów. Później zamienił się w marszobieg, a najlepsi zawodnicy schodzili z czasem na trasie poniżej 10 godzin.

Tegoroczny bieg zorganizowano w sobotę i niedziele (24-25 czerwca).

Na 277 biegaczy do mety w wymaganym czasie 24 godzin dotarła połowa. Warunki na trasie były zresztą trudne, padał deszcz, było zimno i ślisko.

- Sanjaya z Nysy, propagator zdrowego stylu życia, wege, zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej M60 – informuje Mateusz Kokoszka, przyjaciel biegacza. - Uzyskał dużą przewagę, prawie godzinę nad drugim zawodnikiem. W generalnej klasyfikacji Sanjaya zajął 64 miejsce, dokładnie tyle ile ma lat.

W ciągu ostatnich 4 miesięcy Sanjaya Jaraszek pokonał 5 biegów na dystansie co najmniej 100 kilometrów.