Uni Opole cały czas na zwycięskiej ścieżce. Tym razem ograne KSZO

Uni Opole radzi sobie świetnie w 1 lidze.
Uni Opole radzi sobie świetnie w 1 lidze. Wiktor Gumiński
Siódme zwycięstwo z rzędu wywalczyły siatkarki Uni Opole. Tym razem nasze dziewczęta ograły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Pochwały podopiecznym Nicoli Vettoriego należą się jeszcze z paru powodów. Choćby dlatego, że wygrały na wyjeździe, a do tego wręcz rozbiły rywalki. Nie dość bowiem, że przyjezdne triumfowały w trzech setach, to ponadto w żadnym z nich nie dały przeciwniczkom zdobyć więcej niż 18 punktów.

Zresztą tyle ugrały one jedynie w trzeciej partii, która też w pewien sposób była najdłużej „wyrównana”. Ba! Wydawało się, że miejscowe mogą ją nawet wygrać, wszak w pewnym momencie wyszły nawet na prowadzenie 6:3. Nasze siatkarki szybko jednak doprowadziły do wyrównania po 8, a następnie z akcji na akcji budowały coraz większą przewagę.

W inauguracyjnej odsłonie opolanki od początku były lepsze. Cały czas stopniowo i zdecydowanie powiększały dystans, aż wreszcie skończyło się wynikiem 25:16.

Jeszcze lepiej było w secie numer dwa. W nim to Uni było lepsze lepsze w każdym elemencie gry, a szczególnie wykazała się Weronika Sobiczewska w polu zagrywki. Tak w pewnym momencie zaczęła bombardować serwisem rywalki, że wybiła im ochotę do gry. Nic dziwnego, że ostateczni przyjezdne zwyciężyły aż do 12!

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Uni Opole 0:3 (16:25, 12:25, 18:25)