Łukasz Konstanty
Natalia Jabrzyk zdobyła srebrny medal (łyżwiarstwo szybkie, 1500 metrów) podczas trwającej w Lake Placid zimowej Uniwersjady. Fot. PAP/Paweł Skraba
Szósty medal wywalczyli Polacy podczas trwającej w Lake Placid zimowej Uniwersjady. Tym razem na podium stanęła Natalia Jabrzyk, która podczas rywalizacji panczenistek na dystansie 1500 metrów zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła Koreanka Park Ji-Woo.

Triumfatorka zmagań czasem 2:04,41 ustanowiła nowy rekord toru w Lake Placid.

Srebrny medal Natalii Jabrzyk

Polka do złotej medalistki straciła sporo, bo aż 1,78 s, uzyskała jednak lepszy czas niż obowiązujący do medalowych zmagań rekord toru. Na najniższym stopniu podium stanęła Czeszka Veronika Antosova, która od naszej zawodniczki była gorsza o 0,44 s. Dobrze spisała się także inna z naszych panczenistek - Iga Wojtasik zakończyła zmagania na piątej pozycji.

Srebro Natalii Jabrzyk to szósty krążek wywalczony przez Biało-Czerwonych podczas trwającej Uniwersjady. Wcześniej złoty medal zdobyła Nicole Konderla (skoki narciarskie), drugie lokaty zajęły Barbara Skrobiszewska (biathlon) i Iga Wojtasik (łyżwiarstwo szybkie, 1000 metrów), zaś na najniższym stopniu podium stanęły Kinga Rajda (skoki narciarskie) i Joanna Kil (kombinacja norweska).

Stary Polaków w środę w Lake Placid

W środę polscy sportowcy po raz kolejny staną przed szansą powiększenia medalowego dorobku. Sprawdź plan startów naszych zawodników kolejnego dnia zmagań. Uniwersjada w Lake Placid potrwa do niedzieli 22 stycznia.

Starty Polaków - 18 stycznia (godziny według czasu polskiego)
15.05: Biegi narciarskie - bieg pościgowy kobiet (Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Aleksandra Mikołajczyk)
15.30: Narciarstwo alpejskie - slalom gigant mężczyzn (Szymon Bębenek, Błażej Budz, Juliusz Mitan)
16.20: Biegi narciarskie - bieg pościgowy mężczyzn (Mateusz Haratyk, Robert Bugara, Michał Boreczek, Michał Skowron)
19.05: Biathlon - sprint mężczyzn (Wojciech Janik, Przemysław Pancerz, Wojciech Filip, Patryk Bryn)
19.20: Snowboard - slopestyle mężczyzn (Krzysztof Owczarek)
21.25: Biathlon - sprint kobiet (Wiktoria Celczyńska, Anna Nędza-Kubiniec, Klaudia Topór, Barbara Skrobiszewska)
0.00: Skoki narciarskie - drużyny mieszane
0.05: Łyżwiarstwo szybkie - drużynowa rywalizacja pościgowa kobiet
0.45: Łyżwiarstwo szybkie - drużynowa rywalizacja pościgowa mężczyzn

Zmagania zawodników w narciarstwie alpejskim będzie można obejrzeć na kanale Eurosport 2. Uniwersjada odbywająca się w Lake Placid potrwa do niedzieli 22 stycznia.