Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu bez przychodni jaskrowej. Narodowy Fundusz Zdrowia chce wyjaśnień

Piotr Guzik
Piotr Guzik
USK bez przychodni jaskrowej. NFZ chce wyjaśnień
USK bez przychodni jaskrowej. NFZ chce wyjaśnień Miłosz Bogdanowicz
Pacjenci zaalarmowali, że jedyna lekarka zajmująca się osobami cierpiącymi na jaskrę przeszła na emeryturę, a szpital nie znalazł dla niej zastępstwa. Opolski oddział NFZ informuje, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Jedna z pacjentek przychodni jaskrowej w USK miała mieć przeprowadzone badania na początku czerwca. Terminy wizyt umawiano jeszcze przed pandemią koronawirusa. Okazało się, że jedyna lekarka która zajmowała się osobami cierpiącymi na jaskrę przeszła na emeryturę, a w przychodni okulistycznej nie ma osoby, która mogłaby ją zastąpić.

Szpital informował, że mając świadomość, iż lekarka wkrótce może przejść na emeryturę, przez kilka miesięcy poszukiwał do poradni okulistycznej osoby, która mogłaby ją zastąpić.

- Oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia, zarówno w ramach umowy o pracę, jak i umowę kontraktową. Niestety, specjalistów nie ma i z tym problemem boryka się wiele placówek zdrowia - mówiła Małgorzata Lis-Skupińska, rzecznik USK.

Opolski oddział NFZ wskazuje, że o całej sprawie dowiedział się z mediów, a pacjenci nie informowali go o problemie. NFZ przekonuje, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

- Ideą wprowadzenia Podstawowego Systemu Zabezpieczenia, czyli tzw. sieci szpitali, było zapewnienie pacjentom kompleksowego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Oddział okulistyczny oraz poradnia okulistyczna USK działają właśnie w takim systemie. W każdym przypadku ograniczenia dostępu do świadczeń zdrowotnych pacjenci powinni na piśmie skontaktować się z Narodowym Funduszem Zdrowia. W tej konkretnej sprawie już zwróciliśmy się do szpitala o pilne złożenie wyjaśnień - mówi Barbara Pawlos, rzeczniczka opolskiego NFZ.

- Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego i uzyskaniu wyjaśnień od szpitala, oddział będzie podejmował dalsze decyzje w tej sprawie, wynikające z warunków umowy pomiędzy NFZ a świadczeniodawcą - wskazuje.

Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Po co wyjaśnienia.Najlepiej od razu zabić ich kontrolą na wszystkich przychodniach. Może wtedy zjawi się lekarz z Indii albo jakiej Afryki jak tylko LOT zacznie latać.

Urzędasy z NFZ czynią aby było czynione czyli Paranoya Picture

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie