Uniwersytet Opolski odmraża działalność od 25 maja. Otwarte będą też biblioteki. Nowe osoby mogą zamieszkać w akademikach

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Niektórych zajęć nie da się przeprowadzić zdalnie, na przykład doświadczeń  laboratoryjnych.
Niektórych zajęć nie da się przeprowadzić zdalnie, na przykład doświadczeń laboratoryjnych. Archiwum UO
Od 25 maja niektórzy studenci mogą wrócić na uczelnię, żeby za zakończenie semestru „uzyskać efekt uczenia się”. Będzie można też korzystać z bibliotek i zakwaterowania w akademikach.

Przywrócenie możliwości zajęć dydaktycznych na Uniwersytecie Opolskim od 25 maja zarządził rektor.

Dotyczy to zajęć, których z powodu możliwości technicznych i organizacyjnych nauczycieli akademickich i studentów nie można przeprowadzić z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W związku z tym możliwy będzie także wstęp do budynków Uniwersytetu Opolskiego pracowników i studentów w związku z realizacją zajęć dydaktycznych, o których mowa powyżej - napisano w informacji. - Dotyczy to np. zajęć w laboratoriach fizycznych czy chemicznych, których nie można przeprowadzić zdalnie i w warunkach domowych, bo potrzebna jest do tego odpowiednia aparatura i odczynniki, a brak ich przeprowadzenia nie pozwoli na uzyskanie efektu uczenia się - wyjaśnia Maciej Kochański, rzecznik prasowy UO.

I dodaje, że w takich zajęciach zamiast kilkunastu studentów jednocześnie udział będzie mogło brać kilku, że laboratoria będą dostępne przez cały dzień, według ustalonego harmonogramu; regularnie wietrzone i dezynfekowane. Środki do dezynfekcji będą przygotowane też dla uczestników zajęć.

Na stronie Wydziału Chemii pojawiała się informacja, że zajęcia laboratoryjne studenci mogą realizować do 31 lipca, a liczbę zajęć koniecznych do realizacji treści przedmiotu ustala prowadzący zajęcia w porozumieniu z koordynatorem kierunku.

Od 25 maja otwarte będą też (w godz: 9-15, z przerwami 11-11.30 i 13-13.30) Biblioteka Główna i biblioteki specjalistyczne UO, z wyjątkiem Biblioteki Instytutu Nauk Pedagogicznych.

W związku z odmrożeniem niektórych zajęć dydaktycznych rektor UO przywrócił też możliwość zakwaterowania nowych osób w domach studenta pod warunkiem poinformowania o takiej chęci administracji oraz wypełnienia ankiety (dotyczy stanu zdrowia i ew. kontaktów z osobami chorymi lub przebywającymi w kwarantannie).

Zgodnie z postanowieniem kanclerza UO takie osoby mają być zakwaterowane, w miarę możliwości, w osobnych pokojach z dostępem do węzła sanitarnego (nie dotyczy par, prowadzących wspólne gospodarstwo domowe). Obcokrajowcy z UE nie muszą odbywać 2-tygodniowej kwarantanny, osoby spoza Unii muszą posiadać zaświadczenie o ujemnym wyniku testu na COVID-19.

Mieszkańcy domów studenta muszą przed wejściem do nich dezynfekować ręce i przestrzegać zasad ograniczenia liczby osób korzystających ze wspólnych obszarów w jednym czasie (kuchnie, łazienki). Obowiązuje też zakaz organizowania imprez a osoby niezakwaterowane nie mogą przebywać w akademikach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska