Uniwersytet Opolski promował się w Tbilisi. Niedługo przyjadą do nas studenci z Gruzji

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
W spotkaniach z przedstawicielami Uniwersytetu Opolskiego wzięli udział kandydaci na studia, młodzież z klas 9 - 10 oraz ich rodzice.
W spotkaniach z przedstawicielami Uniwersytetu Opolskiego wzięli udział kandydaci na studia, młodzież z klas 9 - 10 oraz ich rodzice.
W kwietniu pracownicy Centrum Partnerstwa Wschodniego UO - Daniil Kononenko i Iryna Shvets promowali ofertę studiów na Uniwersytecie Opolskim w Tbilisi. W październiku przybędzie nam studentów z Gruzji.

Na spotkaniach rozmawiano o możliwościach bezpośredniej współpracy między polonią a Uniwersytetem Opolskim oraz o wsparciu w promocji Uniwersytetu Opolskiego przez Ambasadę RP w Gruzji. Przedstawiciele CPW UO spotkali się też z lektorami języka polskiego w Gruzji oraz przedstawili ofertę studiów na UO słuchaczom kursów.

Bardzo ważne było również spotkanie z przedstawicielami działu współpracy międzynarodowej Uniwersytetu im. Ilii Czawczawadze w Tbilisi, jednej z najlepszych uczelni wyższych w Gruzji. Tematem rozmów była możliwość podpisania umowy bilateralnej oraz przyszła współpraca.

W ramach wizyty przedstawiciele UO spotkali się m.in. z attaché ds. konsularnych Ambasady RP w Tbilisi Tomaszem Urbańskim oraz przedstawicielami Polonii w Gruzji - prof. Marią Filiną z Uniwersytetu Tbiliskiego, działaczką polonijną w Gruzji, założycielką i przewodniczącą Związku Kulturalno-Oświatowego Polaków w Gruzji „Polonia” oraz Nukrią Gabunia, dyrektorką polskiej Szkoły im. św. Królowej Jadwigi w Tbilisi.

Podczas prezentacji oferty studiów na Uniwersytecie Opolskim największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki polskojęzyczne, ze względu na możliwości stypendialne oferowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programów stypendialnych Stefana Banacha oraz gen. Andersa (dla polonii).

W spotkaniach z przedstawicielami Uniwersytetu Opolskiego wzięli udział kandydaci na studia, młodzież z klas 9 - 10 oraz ich rodzice. Daniil Kononenko i Iryna Shvets odpowiadali na pytania słuchaczy, przedstawili też swoje doświadczenia ze studiów na UO.

- Uniwersytet Opolski przyjął za strategiczne działanie jego umiędzynarodowienie. W jego konsekwencji szeroko otwiera się m.in. na studentów obcokrajowców. Dziś ponad 1000 studentów - cudzoziemców, szczególnie z krajów Partnerstwa Wschodniego, wybrało ten właśnie uniwersytet za swoją Alma Mater. Dbamy, by nie zawieść oczekiwań wszystkich tych, którzy pragną u nas studiować. By zapewnić dobre warunki bytowe, ale nade wszystko stwarzamy możliwości do pewnego pogłębiania wiedzy i realizowania pasji zarówno naukowych, jak i sportowych i społecznych - podkreśla prorektor UO, prof. Wiesława Piątkowska -Stepaniak.

O atrakcyjności oferty edukacyjnej Uniwersytetu Opolskiego świadczy fakt, że już teraz kandydaci z Gruzji oraz Kazachstanu (tam promowano UO podczas poprzedniego wyjazdu) zgłaszają się do Centrum Partnerstwa Wschodniego, by zarejestrować się na studia. W październiku szeregi studentów z krajów Partnerstwa Wschodniego zasilą więc kolejni młodzi ludzie z tych krajów.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska