Urzędy w Kędzierzynie-Koźlu. Starostwo całkowicie zamknięte, magistrat ogranicza działalność

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Od poniedziałku, 16 marca, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu w ogóle nie przyjmuje petentów. Urząd Miasta jest otwarty, ale możliwość poruszania się jest poważnie ograniczona.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu od poniedziałku 16 marca 2020 całkowicie zamyka swoją siedzibę wraz z podległymi jednostkami (dotyczy także wydziałów zlokalizowanych w innych budynkach). Obsługa mieszkańców będzie się odbywała wyłącznie przez telefon lub drogą elektroniczną. Nie będzie możliwości wejścia do budynku.

To dla naszego wspólnego bezpieczeństwa - podkreśla Adam Lecibil, rzecznik starostwa. - Jeśli jednak w naszej ocenie musimy pilnie stawić się w urzędzie, należy wcześniej zadzwonić do konkretnego wydziału, gdzie urzędnicy ustalą dalszy tok postępowania.

Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu także apeluje do petentów, aby kontaktowali się drogą elektroniczną. Do gmachu magistratu można jednak wejść. Mieszkańcy nie mogą przemieszczać się w budynkach urzędu poza wyznaczony obszar punktu recepcyjnego.

W przypadkach wymagających pisemnego potwierdzenia odbioru pisma wyda je wezwany telefonicznie lub za pośrednictwem pracownika ochrony do punktu recepcyjnego pracownik kancelarii ogólnej urzędu lub właściwej komórki organizacyjnej.

Jak informuje magistrat, sprawy, które wymagają osobistej wizyty w urzędzie, będą załatwiane wyłącznie w przypadkach pilnych, niecierpiących zwłoki (np. rejestracja aktów stanu cywilnego) po telefonicznym lub mailowym uzgodnieniu godziny, miejsca i zakresu niezbędnych czynności z pracownikiem właściwej komórki organizacyjnej.

Mieszkańcy oczekujący na kontakt z pracownikiem w punkcie recepcyjnym mają zachować odległość minimum 1,5 metra.

Kasa Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle jest czynna tylko 16.03.2020 r. w godz. 8.00 - 14.00. Od 17.03.2020 r. kasa będzie nieczynna.

Mieszkańcy poproszeni zostali o wnoszenie płatności na rzecz gminy za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub bezpłatnie w placówkach PKO BP SA O/Kędzierzyn-Koźle przy ul. Ignacego Łukasiewicza i ul. Wojska Polskiego.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska