Nasza Loteria

Uszyli i rozdali setki maseczek

Materiał partnera zewnętrznego
Maseczki szyją m.in. pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.
Maseczki szyją m.in. pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.
Od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Można zrobić to za pomocą jednorazowej lub wielorazowej maseczki ochronnej, szala lub chusteczki.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców - osób starszych, Urząd Miejski w Gogolinie uruchomił punkt wydawania maseczek wielokrotnego użytku dla seniorów powyżej 65 roku życia.

Maseczki szyte były na bieżąco przez wolontariuszy, pracowników jednostek organizacyjnych gminy, strażaków, członków lokalnych stowarzyszeń oraz krawcowe z terenu gminy Gogolin, a zapasy w punkcie były uzupełniane w ramach możliwości, tak, aby każdy senior mógł skorzystać z akcji.

Partia masek została również przekazana szpitalowi w Krapkowicach.

Od poniedziałku 27 kwietnia punkt poboru masek dla seniorów, zlokalizowany na rogu budynku gogolińskiego magistratu został tymczasowo wstrzymany. Wszystkie osoby 65+, które jeszcze nie odebrały przysługującej im maski, mogą zadzwonić pod numer telefonu 77 40 76 805 (w celu umówienia się na konkretny termin odbioru maseczki) lub zadzwonić dzwonkiem do drzwi Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Mieszkańcy sołectw zapotrzebowanie na maseczki mogą zgłaszać u sołtysów. Przypominamy, że w imieniu seniora, maskę może odebrać ktoś z rodziny lub bliskiego otoczenia!

Tymczasem, razem z wolontariuszami, pracownikami jednostek organizacyjnych, członkami różnych organizacji, stowarzyszeń i klubów pracujemy intensywnie i szyjemy kolejną partię masek.

Punkt zostanie ponownie uruchomiony w zależności od dalszego rozwoju sytuacji. Będziemy Was na bieżąco informować!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska