Uwaga na objazdy! Rusza budowa obwodnicy Malni i Choruli, a...

  Uwaga na objazdy! Rusza budowa obwodnicy Malni i Choruli, a w Mosznej generalna przebudowa dw. 409

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Nowa Trybuna Opolska

  Uwaga na objazdy! Rusza budowa obwodnicy Malni i Choruli, a w Mosznej generalna przebudowa dw. 409
  1/3
  przejdź do galerii
  Obwodnica o długości 6,1 km będzie poprowadzona nowym śladem drogi wojewódzkiej nr 423 omijając Malnię i Chorulę od północy i doprowadzi ruch do ronda pomiędzy Krapkowicami a Gogolinem. Od poniedziałku (19 marca) utrudnienia czekają na kierowców w Gogolinie a od wtorku w Mosznej.
  Od poniedziałku zamknięta będzie ul. Malińska w ciągu drogi 424 w Gogolinie. Objazd wytyczony jest ul. Kamienną, Wapienną i dw. 423.

  - Ma to związek z budową tam wiaduktu - mówi Arkadiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. - A ten jest z kolei częścią większej inwestycji, czyli budowy obwodnicy Malni i Choruli.

  Utrudnienia z tym związane planowane są do 15 grudnia. Droga o długości 6,1 km będzie poprowadzona nowym śladem omijając Malnię i Chorulę od północy i doprowadzi ruch do ronda pomiędzy Krapkowicami a Gogolinem.

  - Dzięki temu Opole zyska bezpośrednie połączenie z węzłem autostradowym „Krapkowice”, a mieszkańcy Malni i Choruli odetchną od ruchu ciężarówek - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

  Szerokość jezdni wyniesie siedem metrów plus pobocza, powstaną skrzyżowania z drogami przecinającymi obwodnicę (w tym ronda) oraz wiadukt. Robotnicy wykonają też ścieżkę pieszo-rowerową oraz połączenie obwodnicy z drogą wojewódzka 424 i powiatową nr 1831O.

  Nawierzchnia obwodnicy zostanie w całości wykonana w technologii betonowej. Koszt budowy to 41,3 mln zł, a zakończenie prac zaplanowano w połowie 2019 roku.

  Natomiast we wtorek zostanie zamknięta droga wojewódzka 409 w Mosznej. Objazd na trasie Prudnik - Strzelece Opolskie został wytyczony przez Prószków, natomiast dojazd do zamku i stadniny w Mosznej zapewniony będzie od strony Krapkowic ul. Wiejską.

  Tutaj drogowcy rozbiorą istniejącą drogę na długości ok 2,45 km i wybudują nową, powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, zatoki autobusowe, wysepki, czy przejście dla pieszych z azylem. Zakończenie prac 28 września.

  Przeczytaj: Obwodnica o długości 6,1 km będzie poprowadzona nowym śladem drogi wojewódzkiej nr 423 omijając Malnię i Chorulę od północy i doprowadzi ruch do ronda pomiędzy Krapkowicami a Gogolinem.
  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY