JacK
screen/YouTube
Mecz towarzyski pomiędzy kobiecymi reprezentacjami Chile i Wenezueli, który odbył się 26 czerwca na stadionie La Granja w Curico (Chile) został przerwany przez wbiegnięcie na murawę psa.

Spotkanie zakończyło się wygraną Wenezuelek 1:0. W końcówce zwycięską bramkę zdobyła Mariana Spekmeier.

Czarny pies wbiegł na boisko w 36. minucie meczu i przerwał grę. Położył się w polu karnym Chilijek, czekając na czułość bramkarki Christiane Endler, po czym podbiegł do sędzi i innych zawodniczek. Po wybiegnięciu za linię akutową został złapany przez piłkarki reprezentacji Chile Yennę Acuñę i Javierę Toro.

Film z tego wydarzenia stał się hitem na Twitterze, zdobywając ponad 430 000 wyświetleń z dnia na dzień.