VI Turniej Piłkarski o Puchar ks. prał. Zygmunta Lubienieckiego w Strzelcach Opolskich wygrali strażacy

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
VI Turniej Piłkarski o Puchar ks. prał. Zygmunta Lubienieckiego
VI Turniej Piłkarski o Puchar ks. prał. Zygmunta Lubienieckiego DIM
Księża zdjęli sutanny i zagrali piłkarski turniej. Rozgrywki w Strzelcach Opolskich obserwowało kilkuset kibiców. Wygrali strażacy, którzy najpierw wyeliminowali zespół duchownych z częstochowy, a następnie wygrali z policjantami.

W turnieju zmierzyły się drużyny księży z diecezji krakowskiej, częstochowsiej i opolskiej, a także strzeleccy samorządowcy, strażacy i policjanci. Walczyli o puchar im. ks. prałata Zygmunta Lubienieckiego.

- Sam, jak byłem trochę młodszy, grałem w Odrze Opole. Piłka nożna była dla mnie świetną odskocznią od codzienności - wspominał ks. Lubieniecki, który w przerwach między meczami instruował młodszych zawodników, jak strzelać gole. - Sam turniej zorganizowaliśmy pod hasłem rodzinnego kibicowania Fair Play. Uczymy tej kultury kibicowania jako przeciwwaga do tego co dzieje się na stadionach, gdzie niestety panuje brutalność, a także agresywne zachowanie.

Pod względem kultury panującej na parkiecie mecze stały rzeczywiście na najwyższym poziomie - nie było ani niecenzuralnych słów, ani złośliwych fauli.

W przerwach między meczami księża organizowali dla kibiców konkursy, w których można było wygrać m.in. kurs prawa jazdy, czy też weekend dla dwojga w spa.

W trakcie zawodów prowadzono także zbiórkę charytatywną dla Darii z Kietrza, chorującej na nowotwór.

Turniej wygrali strzeleccy strażacy.

Zobacz też: Opolskie Info [26.01.2018]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska