VII Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Trzecie miejsce ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Sebastian Jakubowski
Dominik Witczak dawał bardzo dobre zmiany.
Dominik Witczak dawał bardzo dobre zmiany. Sebastian Jakubowski
Polskie drużyny dokonują ostatnich szlifów przed rozpoczynającym się za dwa tygodnie sezonem. Jedną z okazji był rozegrany w stolicy VII Memoriał Zdzisława Ambroziaka.

Zwycięstwo odniosła drużyna Skry Bełchatów, która w finale pokonała Arkas Izmir 3:2.

Wygraną i porażkę w mocno obsadzonych zawodach odnotowała drużyna z Kędzierzyna-Koźla. ZAKSA po raz pierwszy wystąpiła niemal w pełnym składzie (już z trenerem Danielem Castellanim i przyjmującym Siergiejem Kapelusem, ale wciąż bez mającego kłopoty wizowe przyjmującego z Dominikany Elvi Contrerasa).

Szczególnie zacięty i ciekawy był sobotni półfinał, w którym nasza drużyna w tie breaku przegrała z Arkasem. Podopieczni trenera Castellaniego lepiej prezentowali się w poszczególnych elementach, ale zagrali nierówno.

W wygranych wysoko setach seriami zdobywali punkty, ale już w zaciętych partiach bardzo łatwo tracili kilkupunktowe przewagi, a w walce na przewagi nie ustrzegli się błędów.

Tie break też zakończył się walką na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy tureckiego klubu.

VII Memoriał Zdzisława Ambroziaka - wyniki

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Arkas Izmir 2:3 (-27, 16, -24, 15, -14)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Olsztyn 3:0 (21, 21, 23)

ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Fonteles, Wiśniewski, Możdżonek, Rouzier, Gacek (libero) - Witczak, Kapelus (s), Pilarz (s), Zapłacki (s), Polański (n). Trener Daniel Castellani.

Ekipa Arkasu w tym tygodniu będzie gościć w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zaplanowano wspólne treningi obu drużyn, a na zakończenie wizyty, w piątek o godz. 17.00, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Arkas rozegrają towarzyski mecz.

Wczorajszy pojedynek o brązowy medal z Olsztynem nie był już tak wyrównany. Podopieczni Castellaniego bez większych kłopotów wysoko wygrali trzy sety.