Violetta Porowska: "Opolskim PiS będę kierować samodzielnie"

  Violetta Porowska: "Opolskim PiS będę kierować samodzielnie"

  Piotr Guzik

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - Jestem w polityce od 20 lat, staram się wspinać po kolejnych szczeblach drabiny politycznej. Ale wraz z powierzeniem mi funkcji pełnomocnika osobiste aspiracje odłożyłam na bok - mówi Violetta Porowska, nowa szefowa PiS w województwie opolskim.
  Violetta Porowska przejęła stery w partii od posłanki Katarzyny Czochary. Ta kierowała partią przez dwa lata. Pani wicewojewoda zaznacza, że odbyła wiele rozmów z poprzedniczką w temacie zmiany.

  - Pani poseł jest odpowiedzialnym politykiem i rozumie, że przed nami są różne zadania i na ich okoliczność są różni liderzy - mówi. - Katarzyna Czochara jako szefowa poprzedniego zarządu swoje zadania wykonała fantastycznie. Po wyborach samorządowych mamy blisko dwa razy więcej radnych, niż z poprzedniej kadencji. To wielki sukces - ocenia.

  Violetta Porowska przekonuje, że pozbawienie Katarzyny Czochary stanowiska przewodniczącej PiS w regionie nie powinno być interpretowane jako wyraz braku zaufania i wiary w to, czy uda jej się poprowadzić ugrupowanie do sukcesu w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

  Z jednej strony będzie na mnie spoczywało opracowanie list, z drugiej odpowiadam też za wyniki w obu wyborach - wskazuje.

  Violetta Porowska nie daje jednoznacznych deklaracji co do obecności na listach wyborczych. Według nieoficjalnych informacji nie ma jej na liście osób zarekomendowanych do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Natomiast start w wyborach do polskiego parlamentu wydaje się wysoce prawdopodobny.

  Pytana o osobiste polityczne ambicje mówi, że jest w polityce od 20 lat i że stara się wspinać na kolejne stopnie drabiny politycznej. - Na dzisiaj jestem pełnomocnikiem i na dzisiaj wstrzymuję swoje aspiracje, ponieważ muszę wykonać swoje zadanie - stwierdza.

  W rozmowie Violetta Porowska mówi też, dlaczego zamierza sterować opolskim PiS bez dobierania sobie współpracowników oraz ustosunkowuje się do pogłosek, że w istocie ma kierować partią pod dyktando europosła Sławomira Kłosowskiego.

  To już oficjalne. Violetta Porowska nową szefową PiS na Opolszczyźnie

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo