Vitroterm Murów SA buduje w Warszawie

fot. Paweł Stauffer
- Stawiamy przede wszystkim na jakość - wyjaśnia Jacek Eifler. - Nie chcemy być najtańsi, chcemy oferować jak najlepszy produkt.
- Stawiamy przede wszystkim na jakość - wyjaśnia Jacek Eifler. - Nie chcemy być najtańsi, chcemy oferować jak najlepszy produkt. fot. Paweł Stauffer
Vitroterm Murów SA dostarcza szkło do budowanego w Warszawie Parku Postępu. Zamówienie to 17.000 m kw. nowoczesnych szyb zespolonych.

Przy budowie wykorzystane zostaną wszystkie rodzaje szkła, które wykonujemy - mówi Jacek Eifler, dyrektor handlowy. - Dostarczamy m.in. hartowane przeciwsłoneczne szkła niskoemisyjne, szyby mocowane punktowo oraz z sitodrukami.

Zakład może wytwarzać ponad 200 rodzajów szyb zespolonych m.in. hartowane, przeciwsłoneczne, dźwiękochłonne.

Firma oferuje także szyby samoczyszczące (są używane najczęściej w oknach dachowych), chroniące przed ogniem (wykorzystywane w ciągach komunikacyjnych w biurowcach, w muzeach lub w bankach - stanowią barierę dla ognia i toksycznych gazów) oraz antyrefleksyjne. Te ostatnie używane są najczęściej w witrynach sklepów. Są prawie niewidoczne dla klienta i z dystansu sprawiają wrażenie, jakby ich w ogóle nie było.

- Stawiamy przede wszystkim na jakość - wyjaśnia Jacek Eifler. - Nie chcemy być najtańsi, chcemy oferować jak najlepszy produkt. Być może dlatego nie zaszkodził nam import taniego szkła z Chin. Chińczycy nie są w stanie zaspokoić potrzeb rynku na szkło budowlane, bo np. ogromnych tafli szkła typu jumbo, jakich w produkcji używamy, nie da się przywieźć do Europy w kontenerach statkami. Duże zapotrzebowanie na nasze produkty zawdzięczamy temu, że klienci coraz bardziej zwracają uwagę na to, aby produkt był energooszczędny.

Vitroterm stawia na nowoczesność. Firma jako jedyna w Polsce posiada dwustronną, numerycznie sterowaną linię szlifująco- wiercąco-frezującą. To urządzenie pozwala na zaawansowaną obróbkę szkła. Jej koszt to ponad 400 tys. euro. Vitroterm jest także jednym z nielicznych przedsiębiorstw w kraju, które mają jeden z najnowocześniejszych pieców do hartowania szkła. Jego koszt to ponad 1 mln euro. Obie inwestycje w połowie dofinansowano z dotacji unijnych.
- Jako jedyni w kraju mamy urządzenie do laserowego znakowania szyb hartowanych - dodaje Jacek Eifler. - Pozostałe firmy znaki na szkle malują.
Vitroterm "od zaraz" potrzebowałby około 20 osób, m.in. inżynierów mechaników i automatyków. Produkcja jest w pełni zautomatyzowana, jednak urządzenia wymagają programowania, obsługi i konserwacji. Aby sprostać zamówieniom, firma za dwa lata planuje budowę nowej hali.

Firma dostarczała szyby zespolone m.in. dla budynków Uniwersytetu Opolskiego, Akademii Ekonomicznej w Krakowie i siedziby Daimler-Chrysler w Warszawie. Obecnie, oprócz zlecenia przy budowie Parku Postępu w Warszawie, dostarcza szyby na duży kompleks biurowy do Dublina.

Ubiegłoroczne obroty firmy sięgnęły 40 mln zł.

Historia

Vitroterm-Murów jest jednym z największych na polskim rynku producentem szyb zespolonych. Firma kontynuuje ponad 250-letnią tradycję produkcji i przetwórstwa szkła budowlanego, której początki w Murowie są datowane na rok 1755. Murowska huta (już nie istnieje) była jedynym w Europie producentem szyb do szklarni o wysokiej przepuszczalności światła. Firma Vitroterm-Murów SA została założona w 1994 roku jako spółka akcyjna osób z polskim kapitałem. Na starcie zatrudniała 20 pracowników, obecnie - ponad 120 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska