W Archiwum Państwowym w Opolu rozstrzygnięto sześć konkursów dla dzieci i młodzieży

Milena Zatylna
Milena Zatylna
W Archiwum Państwowym w Opolu rozstrzygnięto sześć konkursów dla dzieci i młodzieży.
W Archiwum Państwowym w Opolu rozstrzygnięto sześć konkursów dla dzieci i młodzieży. Milena Zatylna
W czwartek 9 czerwca w Archiwum Państwowym rozstrzygnęło sześć konkursów dla dzieci i młodzieży. Uroczystość odbyła się w z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów.

Konkursy zostały zorganizowane wspólnie z Urzędem Miasta w Opolu w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą powstania Związku Polaków w Niemczech.

W konkursie plastycznym na ilustrację do wiersza Marii Konopnickiej pt. „Co ja wyczytam w książeczce" zwyciężyła Daniela Cedzich (SP Dziewkowice). Drugie ex aequo zajęły Julia Szmit (SP Dziewkowice) i Lena Florek (SP w Skarbimierzu), a trzecie – również ex aequo – Hanna Woźnica (SP nr 7 w Opolu) oraz Jessweet Asamoah Boateng (SP w Mrokowie). Wyróżnienie otrzymali: Szymon Hodór (SP w Skarbimierzu), Antoni Budzik i Maja Majchrzak (oboje SP w Chróścinie), Wojtek Sobota (SP w Dobrej).

W konkursie plastycznym na okładkę do czasopisma „Mały Polak”, który był przygotowany we współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Opolskiego, pierwsze miejsce przypadło Martynie Pros (PSP Staniszcze Małe – Spórok), a drugie Wiktorii Sieger (NSP w Przechodzie).

W konkursie na recytację wiersza Marii Konopnickiej „Co ja wyczytam w książeczce”, przygotowanym we współpracy z Instytutem Nauk o Literaturze Uniwersytetu Opolskiego oraz Urzędem Miasta Opola, w kategorii klas 1-3 jurorzy najwyżej ocenili prezentację Magdaleny Stroki (SP w Białej), drugie miejsce zajął Alan Żerek (SP nr 2 w Opolu).

Natomiast w kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce przypadło Hannie Jasek (SP nr 29 w Opolu), drugie Oldze Chmielewskiej (SP w Kamiennej), a trzecie Zuzannie Kowalczyk (SP w Krzepicach).

W konkursie genealogicznym „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka Mała Ojczyzna” laureatką pierwszego miejsca została Emilia Palus, drugiego Maja Kobzik (obie SP w Złotnikach), a trzeciego Mikołaj Morciniec.

W konkursie przygotowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Opolscy Genealodzy i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w kategorii szkół średnich werdykt wyglądał następująco: 1. Aleksandra Malcher, 2. Marta Kościuk (obie LO Wołczyn), 3. Olivia Brandt (LO nr 2 Opole).

W kategorii uczniów klas 7-8 zwyciężył Piotr Tabędzki z Byczyny.

W kategorii uczniów klas 4-6 pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Kozioł (PSP Ligota Turawska), drugie zdobył Ignacy Gaweł (PSP Zawada), trzecie: Igor Basaj, Karolina Świtała (oboje PSP Ligota Turawska) i Florian Tomechna (PSP Zawada).

Nagrodzeni zostaną tez uczestnicy konkursu czytelniczego „Moja ulubiona książka”.

W ramach święta archiwów w programie było też zwiedzanie placówki oraz wystawy „Czarnowąsy” z cyklu „Dzielnice Opola po drodze”.

Wsparcie edukacji: Dzieci z Gietrzwałdu otrzymują bezpłatne laptopy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie