W branży budowlanej jest najwięcej wypadków śmiertelnych. Na Politechnice Opolskiej dyskutowano jak można to zmienić

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Konferencja poświęcona bezpieczeństwu przy pracy zorganizowana została na Politechnice Opolskiej po raz trzeci.
Konferencja poświęcona bezpieczeństwu przy pracy zorganizowana została na Politechnice Opolskiej po raz trzeci. Łukasz Biernacki
Co trzeci śmiertelny wypadek przy pracy w Polsce ma miejsce na budowie. O przyczynach tej smutnej statystyki i o tym, jak można ją poprawić, debatowano we wtorek (25.06) na Politechnice Opolskiej.

Konferencja zorganizowana przez opolską uczelnię we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy nosiła tytuł „Bezpieczeństwo w budownictwie – wybór czy konieczność?”.

- Konferencja poświęcona jest bezpieczeństwu pracy w budownictwie. Budownictwo od lat jest tą branżą, która generuje najwięcej wypadków śmiertelnych - mówił Jarosław Leśniewski, zastępca głównego inspektora pracy – W minionym roku zbadaliśmy 200 wypadków, w której śmierć ponieśli pracownicy, martwi nas to, że dominującą branżą, w której dochodzi do śmiertelnych wypadków, jest branża budowlana, jest to 66 ofiar – dodaje.

W roli prelegentów wystąpili przedstawiciele urzędów kontrolujących prace na budowie oraz specjaliści z branży. Na widowni zasiedli z kolei właściciele firm budowlanych i studenci.

- Powinniśmy być świadomi, że musimy dbać o naszych pracowników. O to, aby oni dobrze funkcjonowali. Pomijając już te aspekty czysto ludzkie, popatrzmy z punktu widzenia ekonomicznego. Przecież taka absencja pracowników to są też koszty, trzeba ich później zastąpić i leczyć – mówił prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Nowa Trybuna Opolska była patronem medialnym konferencji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska