W czasie studiów trzeba się kształcić dodatkowo

Anna Grudzka
Anna Grudzka
- Zapraszamy na szkolenia -mówi Katarzyna Celeda.
- Zapraszamy na szkolenia -mówi Katarzyna Celeda. Fot. Archiwum wsb
Rozmowa z Katarzyną Rybczyńską z Biura Karier Wyższej Szkoły Bankowej.

Uczelnia zdobyła dotację z urzędu marszałkowskiego na organizację dwóch projektów. Proszę o nich opowiedzieć.
Pierwszy to kontynuacja działania, które było realizowane w ubiegłym roku, tzn. Akademia Umiejętności Zawodowych, a drugi to Akademia Umiejętności Informatycznych. W ramach nich realizujemy różne działania i kierujemy je nie tylko do naszych studentów, ale też do wszystkich żaków z Opolszczyzny. Projekt będzie realizowany od maja do listopada.

Jakie zajęcia planujecie w ramach Akademii Umiejętności Zawodowych?
Warsztaty i wizyty studyjne. Wszystko organizujemy w oparciu o potrzeby naszych studentów oraz pracodawców, z którymi współpracujemy. Na bieżąco podpytujemy ich o to, jakie dodatkowe umiejętności powinni mieć studenci. Na podstawie tych źródeł informacji przygotowaliśmy cztery warsztaty: prawo pracy, warsztat, który co roku niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Kolejne to: proces rekrutacji w pracy, sztuka autoprezentacji, czyli kreowania własnej marki oraz nowość - sprzedaż, czyli wszystko, co należy wiedzieć jak negocjować ceny, czy przedstawić dany produkt.

Nowością są także wizyty studyjne...
Planujemy 5 wizyt w różnych firmach Opolszczyzny. Przygotowujemy je przy wsparciu menedżerów kierunków. Będziemy też podpytywać studentów, jakie zakłady chcieliby zwiedzić.

Jakie zajęcia planujecie w ramach Akademii Umiejętności Informatyczych?
Przewidujemy kilka szkoleń, m.in. arkusz kalkulacyjny w firmie. To szkolenie będzie obejmowało 20 godzin dydaktycznych. Kolejne szkolenie to oprogramowanie księgowych w firmie oraz chmura i jej możliwości.

Co daje udział w takich zajęciach?
To nie tylko poszerzenie swojej wiedzy, ale także ciągłe zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji. Jako Biuro Karier jesteśmy w ciągłym kontakcie z pracodawcami, uczestniczymy w spotkaniach rad biznesu, dlatego proponujemy szkolenia które są odpowiedzią na zapotrzebowanie aktualnego Rynku pracy, bo on się zmienia cały czas. Po zakończeniu studiów ubiegający się o zatrudnienie absolwenci często słyszą, że potrzebne jest doświadczenie. Jeśli go nie ma to dla pracodawcy istotnym będzie fakt, czy student w ogóle miał jakąkolwiek styczność ze środowiskiem biznesowym, czy się kształcił dodatkowo, czy szukał innego sposobu, by zdobyć dodatkowe źródła wiedzy. Można to zrobić na naszych zajęciach.

Zobacz też: Niełatwy zawód dziennikarza - gdzie zacząć, by pracować w redakcji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska