W Domu Kultury w Korfantowie dzieje się bardzo dużo

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Korfantów również poszczycić się może organizowanym corocznie w Domu Kultury Wojewódzkim Dziecięcym Festiwalem Piosenki.
Korfantów również poszczycić się może organizowanym corocznie w Domu Kultury Wojewódzkim Dziecięcym Festiwalem Piosenki.
W Gminie Korfantów mieszkańcy mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć proponowanych przez Miejsko – Gminy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie. Dla pasjonatów muzyki odbywają się lekcje nauki gry na instrumentach takich jak trąbka, gitara, akordeon, klarnet, pianino czy keyboard.

Podczas zajęć uczestnicy uczą się nut, a także kształtują swój słuch. Sympatycy śpiewu mają możliwość nauki wokalu w studio piosenki. W ramach zajęć podopieczni uczą się odpowiedniej dykcji, emisji głosu i warsztatu scenicznego. Wychowankowie studia piosenki na przestrzeni lat otrzymali liczne wyróżnienia i nagrody w prestiżowych konkursach na szczeblu powiatowym, jak i wojewódzkim.

Korfantów również poszczycić się może organizowanym corocznie w Domu Kultury Wojewódzkim Dziecięcym Festiwalem Piosenki. W ramach festiwalu odbywa się konkurs piosenki polskiej w różnych kategoriach wiekowych. Dorośli mogą zasilić szeregi aż czterech zespół wokalno-chóralnych, które funkcjonują przy instytucji. Prócz tego w ośrodku prężnie rozwija się zespół taneczny Vita Dance. W tym roku zespół zajął I miejsce w kat. baby/mini kids: 4 do 7 lat w Festiwalu Sztuki Tanecznej PLĄSOWADŁA w Dobrzeniu Wielkim. Właśnie rozpoczynają się zapisy na kolejny sezon zajęć. Tym razem do tańca porywani są również dorośli, którzy zachęceni zajęciami wakacyjnymi już oczekują na jesienny ciąg dalszy.

Oprócz zajęć muzycznych w Domu Kultury prowadzone są też plastyczne dla dzieci, które stawiają na rozwój zainteresowań i uzdolnień plastycznych, a także kształtowanie wyobraźni oraz twórczego myślenia. Ośrodek ponadto skupia wokół siebie licznych samorodnych artystów. Od 2001 roku działa tutaj Gminna Grupa Twórczości Artystycznej - grupa lokalnych rękodzielników: malarzy, rzeźbiarzy, koronkarek, kroszonkarek, hafciarek itp., których celem jest popularyzacja tego typu zajęć wśród dzieci i młodzieży oraz ochrona dziedzictwa kulturowego regionu.

W ofercie domu kultury pojawiają się także warsztaty nawiązujące do tradycji, pielęgnujące najważniejsze wartości w kulturze lokalnej, takie jak warsztaty pisania jaj, wyplatania wieńca dożynkowego czy bukietów zielnych. W promocji swojej oferty ośrodek sięga po rozwiązania cyfrowe, zachęcając m.in. najmłodszych do odwiedzenia biblioteki.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska