W Elektryczniaku wiedzą, jak zdobyć dobry zawód i być konkurencyjnym

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Podczas stażu uczniowie nabywali wielu nowych umiejętności i zdobywali doświadczenie w interesującej ich branży.
Podczas stażu uczniowie nabywali wielu nowych umiejętności i zdobywali doświadczenie w interesującej ich branży.
Uczniowie Elektryczniaka wiedzą, że wybór szkoły technicznej, kształcącej w tak poszukiwanych zawodach jak technik mechatronik, technik informatyk, technik elektronik, technik elektryk, technik teleinformatyk, a także - od nowego roku szkolnego - technik automatyk, daje prostą receptę na sukces zawodowy.

Wiedza zdobywana w cyklu kształcenia nie ogranicza się tylko do teorii, gdyż uczniowie mają możliwość zweryfikować swoje wyobrażenie o pracy zawodowej podczas zajęć praktycznych, wycieczek do zakładów pracy, praktyk zawodowych oraz staży, w których coraz chętniej biorą udział. Warsztaty, spotkania z firmami, zajęcia w laboratorium branżowym, zespołach Design Thinking oraz wielu konkursach dodatkowo pozwalają pogłębić wiedzę i zdobyć certyfikaty, które bardzo się przydają podczas rozmów z potencjalnymi pracodawcami.

Wsparcia udzielają nie tylko nauczyciele przedmiotów zawodowych, ale również coraz więcej przedsiębiorców i zakładów pracy, które stale współpracują ze szkołą.

W zakończonym roku szkolnym w stażach zawodowych wzięło udział 136 uczniów. Pracowali w firmach całego kraju i dobrze to wspominają.

- Swój staż odbywałem w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów w Warszawie - mówi Adrian Jendryaszek, uczeń klasy czwartej w zawodzie technik mechatronik. - Był to wspaniały czas dla mnie. Nabyłem wiele nowych umiejętności i doświadczenia w branży mechatronicznej np. montaż, lutowanie, projektowanie w programie Autodesk Inwentor. Brałem również udział w procesie produkcji tachografów (urządzenia do rejestracji danych w pojazdach szynowych).

Przy okazji stażu Adrian zwiedził też Warszawę i posmakował życia w wielkimi mieście.

Filip Szubert z klasy czwartej w zawodzie technik informatyk, zdecydował się na firmę blisko miejsca zamieszkania.

- W lipcu brałem udział w stażu w firmie It Online Support. Zajmowaliśmy się serwisem parkomatów w Opolu, naprawialiśmy konsole do gier, komputery i inny sprzęt. W firmie panowała miła atmosfera,

a jej pracownicy imponują wiedzą na temat naprawy sprzętu. W trakcie stażu nauczyłem się między innymi jak działa serwis sprzętu oraz procedury z tym związane. Miałem okazję naprawić kilka konsol, wymienić kilka wyświetlaczy w telefonach itp. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pracy w tej firmie.

Wielu uczniom staż dał możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania firmy i pozwolił im utwierdzić się w wyborze dalszej drogi zawodowej, związanej z prowadzeniem własnej działalności. Ci uczniowie podkreślali plusy płynące z udziału w stażu zawodowym: możliwość zobaczenia pracy w prawdziwej prywatnej firmie, zapoznanie się ze sposobami organizacji pracy oraz dostosowania oferty do potrzeb rynku. - Nauczyłem się serwisować sprzęt oraz pracować efektywnie, aby rozwiązanie jakiegoś problemu zajmowało mi minuty, a nie godziny. Myślę, że skorzystam z tego podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej w przyszłości - podsumowuje swój staż Patryk Kuczerek, uczeń klasy czwartej, w przyszłości technik informatyk i być może przedsiębiorca.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska