W Elektryczniaku wszyscy kochają matematykę, a wielu odnosi sukcesy

Redakcja
Sukcesy uczniów to efekt ich ciężkiej pracy i wytrwałości, ale też zaangażowania i pasji nauczycieli Elektryczniaka.
Sukcesy uczniów to efekt ich ciężkiej pracy i wytrwałości, ale też zaangażowania i pasji nauczycieli Elektryczniaka. Elektryczniak
Matematyka – królową nauk. To hasło potwierdza się w Elektryczniaku, gdzie uczniowie realizują matematykę na poziomie rozszerzonym we wszystkich klasach.

Wysiłek włożony w rozwiązywanie zadań matematycznych procentuje. Wysoki poziom nauczania potwierdzają wyniki egzaminów maturalnych, fakt, że 90 proc. uczniów wybiera do zdawania matematykę na poziomie rozszerzonym oraz bardzo wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana) z przedmiotów matematyczno–przyrodniczych, który w ub. roku wyniósł 6,7.

Za takimi wynikami stoi nie tylko zaangażowanie nauczycieli, ale przede wszystkim ciężka praca uczniów, którzy coraz bardziej zaprzyjaźniają się z matematyką.

20 maja w Filharmonii Opolskiej trzech uczniów Szkoły Branżowej I st. odbierało nagrody za świetne wyniki w XXVI Wojewódzkim Turnieju Matematycznym dla uczniów Branżowych Szkół I Stopnia, w którym zmierzyli się z 36 najlepszymi matematykami ze szkół branżowych Opolszczyzny.

Tomasz Kałuża, który przygotowywał się do konkursu przy wsparciu Danuty Kowol, otrzymał tytuł laureata, zajmując 5. lokatę w konkursie, a Łukasz Łydka i Kacper Domagała, pracujący pod opieką Iwony Natalli i Doroty Wiktorowskiej zdobyli tytuły finalistów. Jako zespół, uczniowie Elektryczniaka wywalczyli III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Swoją przyjaźń z matematyką ma zamiar potwierdzić także trzech uczniów klas trzecich, którzy na początku czerwca pojadą do Olsztyna na Finał XX edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”. Na rejonowym etapie konkursu, Elektryczniak reprezentowała dziewięcioosobowa grupa, która zmierzyła się z 200 uczniami z całej Polski. O tytuł laureata konkursu będą walczyli: Daniel Kowalski, Łukasz Tymoczko i Michał Szleger. Wszyscy trzymają kciuki, aby powtórzyli sukces ubiegłoroczny, kiedy - obecnie już absolwent technikum - Krzysztof Jelito - wywalczył 6. miejsce w kraju.

Dla tych, którzy kochają matematykę, nie lada gratką jest matematyczny obóz naukowy, organizowany dla uczniów klas maturalnych na początku roku szkolnego. W trakcie pięciodniowego wyjazdu uczniowie powtarzają wiadomości pod kątem matury rozszerzonej, ale mają również okazję poznać uroki Ziemi Kłodzkiej oraz zintegrować się i rywalizować z uczniami z LO nr I w Opolu.

Ten międzyszkolny obóz daje ogromne możliwości oswojenia matematyki, gdyż towarzyszy ona uczniom od rana do późnych godzin nocnych, kiedy wspólnie rozwiązywane są zadania z list zwanych „Dobranockami”. Finałem obozu jest próbna matura z matematyki na poziomie rozszerzonym. - Podoba mi się koncepcja pracy bez ławek. Możliwość zanurzenia się w matematykę i bezpośredni kontakt z uczniem – mówi pomysło-dawczyni obozu, Danuta Kowol.

To „zarażanie” matematyką zaczyna się już w pierwszej klasie, kiedy uczniowie biorą udział w międzynarodowym konkursie matematycznym, „Mathématiques sans frontiéres”, czyli „Matematyka bez granic” mającym charakter zawodów międzyklasowych, organizowanym pod auspicjami Rady Europy.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska