Targi nto - nowe

W godzinach nauki szkolnej Wodne oKKo jest nieczynne. Powód? Zbyt duże koszty utrzymania basenów. Ale MOSiR przewiduje wyjątki dla szkół

Tomasz Kapica
Tak Wodne oKKo wygląda w tygodniu do godziny 14.00.
Tak Wodne oKKo wygląda w tygodniu do godziny 14.00. Tom
Nauczyciele poskarżyli się, że nie mogą zabierać dzieci na zajęcia do Wodnego oKKa w Kędzierzynie-Koźlu, bo ten otwierany jest dopiero od 14.00. MOSiR zapewnia jednak, że jak zbiorą się zorganizowane grupy, to wpuści je wcześniej.

Dziesięć dni temu w Kędzierzynie-Koźlu otwarto jeden z najnowocześniejszych i najdroższych kompleksów basenów na Opolszczyźnie. Kosztował blisko 40 mln zł. Mieszkańcy podzielili się w ocenie inwestycji. Część ją bardzo chwali, inni twierdzą, że to źle wydane pieniądze, głównie dlatego, że obiekt jest mały, a korzystanie z niego dość drogie.

Oprócz licznych saun, zjeżdżalni i niecki rekreacyjnej jest tam także basen sportowy z trzema torami. Jedna z nauczycielek opublikowała w internecie wpis, w którym ubolewała, że obiekt jest czynny dopiero od 14.00, bo chciała tam zabrać dzieci. Miała się dowiedzieć, że wynajęcie toru pływackiego jest możliwe, ale korzystanie z pozostałych atrakcji już nie.

Dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu tłumaczy, że w tym konkretnym przypadku doszło do pewnego nieporozumienia, które zostało już wyjaśnione. Dodaje, że zarówno uczniowie z tej szkoły, jak i innych placówek edukacyjnych będą mieli możliwość skorzystania z basenów we wcześniejszych godzinach po uprzednim zgłoszeniu. Ale nie ma możliwości zmiany stałych godzin otwarcia na przykład na 8.00 czy choćby 10.00 rano.

- To jest związane ze zbyt dużymi kosztami - mówi Zenona Kuś, szefowa MOSiR-u. - W indywidualnych przypadkach możemy się ze szkołami umawiać, ale na razie i tak nie ma chętnych

Oficjalne otwarcie Wodnego oKKa w Kędzierzynie-Koźlu. Jak po...

W pierwszy weekend po otwarciu obiekt dziennie odwiedzało po 600 osób. W tygodniu jest ich jednak nie więcej, niż 100. Mieszkańcy bardzo chwalą kompleks saunowy, który jest bardzo rozbudowany. Za korzystanie z niego trzeba jednak osobno płacić, chyba, że wykupi się stosunkowo drogi bilet na wszystkie atrakcje (standardowy bilet z nielimitowanym czasem kosztuje 45 zł od osoby). MOSiR przekonuje, że ceny biletów są porównywalne do innych podobnych obiektów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport z kadry przed meczem z Portugalią

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska