Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radomska sprinterka Alicja Fiodorow blisko podium... mistrzostw świata!

/sid/
Alicja Fiodorow zajęła 4. miejsce w finale biegu na 200 metrów lekkoatletycznych mistrzostw świata osób niepełnosprawnych J. Stobiecki
Sprinterka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom w lekkoatletycznych mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Nowej Zelandii.

Mistrzostwa rozgrywane są w Christchurch, jednym z największych miast Nowej Zelandii. Polskę reprezentuje 35 niepełnosprawnych lekkoatletów, w tym dwoje z regionu radomskiego: Alicja Fiodorow i mistrz igrzysk paraolimpijskich, średniodystansowiec Marcin Awiżeń.

Radomska sprinterka udział w mistrzostwach rozpoczęła od startu w biegu na 200 metrów. Do finału zakwalifikowała się z piątym wynikiem eliminacji. W decydującym o medalach biegu radomianka dzielnie walczyła z Brytyjką Sally Brown o najniższy stopień podium. Brązowy medal przegrała ostatecznie o 0,07 sekundy i zajęła 4. miejsce.

Wygrała Kubanka Yunidis Castillo z nowym rekordem mistrzostw 24,86 sekundy. Jej przewaga nad drugą na mecie Rosjanką Nikol Rodomakiną wyniosła ponad 1 sekundę.

Fiodorow walczyć będzie o medale jeszcze na dwóch dystansach 100 i 400 metrów. Awiżeń wystartuje na dystansach 800 i 1500 metrów. Rywalizacja niepełnosprawnych lekkoatletów potrwa do 30 stycznia.

Wyniki finału: 1.Yunidis Castillo (Kuba) 24,86 (rekord mistrzostw), 2. Nikol Rodomakina (Rosja) 25,94, 3. Sally Brown (Wielka Brytania) 26,38, 4. Alicja Fiodorow (Polska) 26,45.