W Gzowskim pomagaj uczniom wybrać dalszą drogę

red.
Uczniowie Gzowskiego często odwiedzają opolskie wyższe uczelnie - politechnikę i uniwersytet.
Uczniowie Gzowskiego często odwiedzają opolskie wyższe uczelnie - politechnikę i uniwersytet. Fot. Gzowski
Stałym elementem przygotowania młodzieży do dorosłości jest doradztwo zawodowe.

Proces poszukiwania pracy oraz podejmowanie decyzji zawodowych, wymaga od młodego człowieka rozwijania określonych postaw i kształtowania wyjątkowych kompetencji. Młodzież potrzebuje silnego wsparcia, dlatego coraz bardziej znacząca i niezbędna staje się rola szkolnego doradcy zawodowego.

Propozycja zajęć z zakresu doradztwa zawodowego w Gzowskim służy kreowaniu sytuacji wychowawczych, które wpływają na rozwój ogólny i zawodowy młodego człowieka.

Szkoła nieustannie poszukuje nowych metod, narzędzi, form pracy z młodzieżą, proponując szeroki wachlarz możliwości, z których mogą korzystać w szkole i poza nią - w szczególności biorąc pod uwagę możliwości i bazę dydaktyczną opolskich uczelni, między innymi Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego oraz innych ważnych dla rozwoju młodego człowieka instytucji. Uczniowie biorą udział w Opolskim Salonie Maturzystów, Przystanku Kariera, wykładach otwartych PO, lekcjach przedsiębiorczości z NBP i ZUS-em w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, Dniu Przedsiębiorczości.

Gzowski bierze również udział w projektach „ Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2” przy współpracy z Urzędem Miasta Opola i „ Moja wymarzona Firma II” przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego.
Wyjątkowo dobrze sprawdzoną metodą przekazywania młodemu człowiekowi informacji o zawodach są spotkania z absolwentami. Oni często odwiedzają szkołę i angażują się w ciekawe inicjatywy, chętnie szkoląc młodszych kolegów.

Cyklicznie odbywają się warsztaty z tymi absolwentami, którzy osiągnęli sukces zawodowy np. Karoliną Sygą – studentką stosunków międzynarodowych, która mówiła o kwestiach autoprezentacji i dress codu oraz z mgr inż. arch. Jerzym Gabrielem , który opowiadał o rysunku architektonicznym.

- Warsztaty z absolwentami, to bardzo interesujące zajęcia. – mówi Sandra z klasy III en. - Inaczej odbieramy osoby, które na co dzień nie są naszymi nauczycielami. Karolina nauczyła nas podstaw dresscodu i tego jak przygotować się dobrze do rozmowy kwalifikacyjnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska