W I rundzie fazy play out AZS Politechnika Opole odniesła dwa zwycięstwa

Grzegorz Nalepka (z lewej) i Rafał Jamrozowicz są bliscy utrzymania.
Grzegorz Nalepka (z lewej) i Rafał Jamrozowicz są bliscy utrzymania. fot. Mariusz Matkowski
Losy pierwszego seta sobotniego meczu rozstrzygnięte zostały dopiero po emocjonującej końcówce. Opolanie mozolnie odrabiali straty i od remisu 20:20 dyktowali warunki. Łatwiej było w drugiej partii.

AZS Politechnika Opole - Victoria Wałbrzych 3:1 ( 23, 22, -19, 10) oraz 3:1 (-20, 21, 17, 20)
Stan rywalizacji play out o utrzymanie (do trzech zwycięstw) 2-0.
AZS Politechnika: Nalepka, Dobrowolski, Swodczyk, Jeton, Jutkiewicz, Jamrozowicz, Szlendak (libero) - Kęsicki, Michalak, Bernyś, Jankowski. Trener Zbigniew Rektor. Widzów: 50 i 40.

- Prowadzenie 2:0 nieco nas rozluźniło - przyznał Łukasz Swodczyk, środkowy AZS-u. - Zaczęliśmy popełniać błędy, rywal utrudnił zagrywkę i spokojnie nas wypunktował. Swoją wyższość udowodniliśmy w czwartej odsłonie, wygranej do dziesięciu.

Niedzielne spotkanie zaczęło się niefortunnie. Brak koncentracji akademików pozwolił gościom objąć prowadzenie 20:13, którego nie oddali. W trzech kolejnych setach dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji.

- Po potknięciu w pierwszym secie zrozumieliśmy, że mecz sam się nie wygra - podkreślił Maciej Kęsicki, atakujący AZS-u. - Uszczelniliśmy blok, podbijaliśmy trudne piłki w polu, a dzięki dobremu rozgrywaniu przez Grzesia Nalepkę miałem ułatwione zadanie w ataku.

Akademikom potrzeba jednej wygranej z Victorią, by zapewnić sobie utrzymanie.
- Do meczu w Wałbrzychu przystąpimy ze znaczącą zaliczką i chęcią szybkiego zakończenia walki - dodał Kęsicki.