W Kędzierzynie-Koźlu biegano na 10 kilometrów

Aneta Suwaj (po prawej), zawodniczka LUKS MGOKSiR Korfantów zajęła szóste miejsce. fot. Tomasz kapica
Na zmodernizowanym i oddanym w 2008 roku do użytku stadionie "Kuźniczka" zorganizowano miting lekkoatletyczny, którego głównym punktem były biegi na 10.000 metrów o mistrzostwo Polski kobiet i mężczyzn.

Wśród panów do faworytów zaliczany był Marcin Błaziński, pochodzący z Wawelna zawodnik Grunwaldu Poznań. Zajął on jednak dopiero ósme miejsce.

Bieg mężczyzn stał na bardzo dobrym poziomie. Po raz pierwszy od prawie 25 lat pięciu polskich długodystansowców uzyskało w jednym biegu czas poniżej 29 minut.

Dla niespełna 23-letniego Marcina Chabowskiego z Floty Gdynia było to czwarte złoto mistrzostw Polski seniorów. Mimo odległego miejsca 21-letni Błaziński uzyskał minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.
Na starcie stanęła także Aneta Suwaj, zawodniczka LUKS MGOKSiR Korfantów. Zajęła szóste miejsce.
- Nastawiałam się bardziej na śrubowanie czasu, niż na miejsce na podium. Mogłam jednak pobiec trochę lepiej - przyznała na mecie zawodniczka z Korfantowa, której wynik (36 minut 48 sekund) był o prawie dwie i pół minuty gorszy od zwyciężczyni rywalizacji - Katarzyny Kowalskiej z Vectry Włocławek.

24-letnia Kowalska zdobyła w Kędzierzynie-Koźlu swój szósty tytuł mistrzyni Polski. Wcześniej wygrywała jednak tylko w biegach na 3000 metrów i w przełajach.
Oprócz biegu mistrzowskiego w sobotę na "Kuźniczce" sportowcy rywalizowali także, ale tylko towarzysko, w biegach krótkich oraz skoku wzwyż, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.