W meczu na szczycie IV ligi Piotrówka lepsza od Dobrodzienia (komplet wyników)

John Roland Emeka, napastnik Piotrówki
John Roland Emeka, napastnik Piotrówki Sławomir Jakubowski
Beniaminek pokonał 1-0 zespół naszpikowany piłkarzami z kadry I-ligowego MKS-u Kluczbork. Gola zdobył niezawodny Nigeryjczyk John Roland Emeka w 88. minucie.

Na to spotkanie czekało wielu kibiców, gdyż zmierzyły się zespoły aspirujące do awansu. Spotkanie nie rozczarowało 450 fanów, którzy zasiedli na trybunach obiektu w Piotrówce. Mecz był zacięty i momentami ostry. Obfitował też w sporo ciekawych akcji, groźnych strzałów i parad bramkarzy. Nieco lepsze wrażenie pozostawili gospodarze, którzy atakowali groźniej. Przed przerwą Emeka znalazł się sam na sam z bramkarzem Grzegorzem Świtałą, ale ten drugi zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Potem uderzał Mateusz Dłutowski, a Świtałę wyręczyła poprzeczka.

W odpowiedzi dobrą okazję miał Piotr Sobotta, ale skutecznie bronił Michał Barsza. Z kolei Wojciech Hober trafił w słupek. Jedyna bramka padła po zamieszaniu w polu karnym MKS-u II Start. Najprzytomniej zachował się Emeka i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.
- Kontrolowaliśmy ten dobry mecz, mieliśmy więcej z gry i groźniej atakowaliśmy - ocenia Marcin Molek, obrońca Piotrówki. - Rywal miał mocny skład (m.in. Orłowicz, Świtała, Surowiak, Gierak, Sobotta, Cieślak, Król, Hober) i wygrana przyszła po twardej walce.

Tak jak Emeka w Piotrówce, tak w Czarnowąsach bohaterem został Bartłomiej Jacek. Stoper miejscowych popisał się hat trickiem i jego gole zapewniły drużynie wygraną 3-0 z Polonią Nysa. Przebudziło się Olesno i to na gorącym terenie w Paczkowie. OKS grający bez kilku podstawowych piłkarzy rozbiło Spartę 5-1. Niespodziankę sprawili gracze z Grodkowa, pokonując byłego III-ligowca z Kotorza Małego.

Niedosytem zakończyło się spotkanie w Lewinie Brzeskim, gdzie Olimpia zremisowała 1-1 ze Stalą Brzeg. Gospodarze od 39. min grali bez ukaranego czerwoną kartką Łukasza Strząbały. Co więcej stracili gola do szatni, a kilka razy uratował ich ściągnięty z rezerw bramkarz Grzegorz Kowalik. Po przerwie gola na wagę punktu zdobył Marcin Żeluk.
Kłopotów ze zwycięstwem nie miały GKS Starościn i Śląsk Łubniany. W niedzielę zamykający kolejkę i ciekawie zapowiadający się mecz w Głubczycach. Polonia podejmuje lidera - Oderkę Opole.

Komplet sobotnich wyników

Sparta Paczków - OKS Olesno 1-5 (1-3)
1-0 Ł. Krótkiewicz - 13., 1-1 Jeziorowski - 30., 1-2 Jeziorowski - 32., 1-3 Gawlik - 43., 1-4 Gawlik - 60., 1-5 Matlenga - 89.

Olimpia Lewin Brzeski - Stal Brzeg 1-1 (0-1)
0-1 Woźniak - 44., 1-1 Żeluk - 50.

GKS Starościn - Zryw Wysoka 5-1 (3-0)
1-0 Matkowski - 17., 2-0 Bonar - 23., 3-0 Raduchowski - 45., 4-0 Samborski - 46., 5-0 Raduchowski - 65., 5-1 Potaczek - 90.

Obrowiec - Śląsk Łubniany 1-4 (1-1)
1-0 Kwiotek - 43., 1-1 Karabin - 45., 1-2 Karabin - 56. (karny), 1-3 Bojar - 70., 1-4 Bojar - 78.

GKS Grodków - Silesius Kotórz Mały 1-0 (0-0)
1-0 Witkowski - 87.

Piotrówka - MKS II Start Dobrodzień 1-0 (0-0)
1-0 Emeka - 88.

Swornica Czarnowąsy - Polonia Nysa 3-0 (2-0)
1-0 Jacek - 34., 2-0 Jacek - 45., 3-0 Jacek - 86.