W Nysie czekają na najlepsze studenckie biznesplany

Redakcja
Podczas warsztatów studenci poznali procedury rejestracji firmy, aspekty związane z opodatkowaniem i ryzykiemkursowym.
Podczas warsztatów studenci poznali procedury rejestracji firmy, aspekty związane z opodatkowaniem i ryzykiemkursowym. PWSZ w Nysie
Do finału zbliża się Studencka Akademia Przedsiębiorczości. 2 tys. zł nagrody czeka na tych, którzy zrobią najlepsze biznesplany.

Warto wziąć udział w konkursie, bo płyną z niego same korzyści: można wygrać fajne nagrody, a przy okazji mieć już gotowy biznesplan na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej. Zachęcamy zatem do podzielenia się z nami swoimi pomysłami - mówi Bartłomiej Kozak z Działu Przedsiębiorczości i Rozwoju Zawodowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, gdzie od kilku miesięcy prowadzone są warsztaty dla młodych przedsiębiorców.

Wszystko w ramach Studenckiej Akademii Przedsiębiorczości, który to projekt realizowany jest pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. W projekcie uczestniczy 68 nyskich żaków, którzy od listopada mogli brać udział w różnych warsztatach. Było o procedurach rejestracji firmy, o aspektach związanych z opodatkowaniem przedsiębiorstwa i o ryzyku kursowym.

Po warsztatach przyszedł czas na ostatni etap projektu, czyli wspomniany przez Kozaka konkurs na najlepszy biznesplan.

- Nagrodzimy trzy najlepsze pomysły. Za pierwsze miejsce zwycięzca otrzyma sprzęt elektroniczny wartości 1000 złotych, za drugie - 700 zł, a za trzecie 300 - wylicza Bartłomiej Kozak. - Przy czym rodzaj sprzętu będzie można uzgodnić na zasadzie: co komu potrzebne.

Biznesplany już są w trakcie tworzenia. Niektórzy studenci chcieliby prowadzić zajęcia z hipoterapii, inni konstruować i produkować urządzenia elektroniczne, a jeszcze inni rozkręcić swój biznes w sieci.

- Prace przyjmujemy od poniedziałku 1 lutego w siedzibie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ulicy Obrońców Tobruku, pokój 105, budynek C. Termin nadsyłania bądź przynoszenia - do 15 lutego. Zapraszamy! - zachęca pan Bartek.

Warto przypomnieć, że w ramach Inkubatora w Nysie „wylęgło” się już siedem studencko-absolwenckich firm, z czego dwie się już usamodzielniły. Wśród pomysłów na działalność przeważa biznes internetowy, ale jest też kreatorka mody i producent „elektronicznego ucha”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska