Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziewiąte miejsce juniorów Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w Polsce

/dor/
Dorota Kułaga
Kielecki Klub Lekkoatletyczny zajął dziewiąte miejsce na finałowych zawodach ligi juniorów, które odbyły się w Bydgoszczy.

Drużynowe mistrzostwo Polski w kategorii juniorów wywalczyli lekkoatleci Podlasia Białystok, którzy zgromadzili 3321 punktów. Na drugiej pozycji sklasyfikowana została ekipa Zawiszy Bydgoszcz, na trzeciej AZS-AWFiS Gdańsk, a na dziewiątej Kielecki Klub Lekkoatletyczny.

Z zawodników KKL dobrze zaprezentował się Krzysztof Pękalski, który w rzucie dyskiem uzyskał 47,82 m. Paweł Tietierin poprawił rekord życiowy w biegu na 200 m - 22,44.

Pozostałe wyniki: dziewczęta: 800 m: Marta Stemplewska - 2.20,66; 1500 m: Kornelia Kostka - 4.42,82; skok o tyczce: Beata Bogus - 3,10; rzut dyskiem: Renata Misiarczyk - 39,28; sztafeta 4x400 m: 4.05,15; chłopcy: 110 m ppł.: Michał Zarychta - 15,63; 400 m ppł.: Maciej Kędracki - 56,96; sztafeta 4x100: 45,59; sztafeta 4x400 m: 3.28,50; rzut młotem: Tomasz Furmanek - 55,05.