W Oleśnie odbyła się akcja "Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz". Jej uczestnicy "nakręcili" jednego dnia ponad 3600 km

Milena Zatylna
Milena Zatylna
W przedsięwzięciu wzięli udział pracownicy z powiatu oleskiego. Drogę do pracy, zamiast samochodem czy autobusem, przejechali na dwóch kółkach.

- Nasza firma osiem lat temu zainicjowała to przedsięwzięcie, z czasem zaczęły się przyłączać kolejne, a w tegorocznej edycji było to już dość pokaźne grono – mówi Ewa Rymarczyk, organizatorka przedsięwzięcia w spółce Oras, która jest największym zakładem pracy w Oleśnie.

W tym roku w akcji wzięli także udział pracownicy firm Nestro Group (Nestro, Netecs, Elektromatik) i Bradas oraz oleskich instytucji - Starostwa Powiatowego, Zarządu Dróg Powiatowych, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Urzędu Miejskiego.

[cyt]

- Dodatkowo przyłączyli się do nas Centrum Usług Wspólnych Oras Group z Wrocławia, którzy do Bąkowa dojechali pociągiem, a następnie, już rowerami, dotarli do Olesna i mogliśmy ich gościć w naszej firmie – informuje Ewa Rymarczyk.[/cyt]

W przedsięwzięciu uczestniczyło łącznie prawie 200 osób, nie tylko z gminy Olesno, ale także Gorzów Śląski czy Praszka, które w sumie pokonały dystans ponad 3600 kilometrów. Niektórzy specjalnie nadkładali drogi dla bardziej efektownego wyniku. Rekordziści zaliczyli tego dnia nawet ponad 60 km. Otrzymali oni nagrody.

- Akcja ma nie tylko cel prozdrowotny, integracyjny czy ekologiczny, ale także dobroczynny, bo przez jazdę rowerem, można pomagać – wyjaśnia Ewa Rymarczyk. – My na przykład zarejestrowaliśmy „nasze” kilometry na platformie rowerpomaga.pl i zostaną one „zamienione” na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt.

Jeśli chodzi o urzędników z oleskich instytucji, to w przedsięwzięciu wzięło udział 57 z nich i "nakręcili" 270 km.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska