W opolskim ZSZ nr 4 mają boisko obywatelskie

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Podczas otwarcia można było podziwiać pokaz treningu drużyny futbolu amerykańskiego.
Podczas otwarcia można było podziwiać pokaz treningu drużyny futbolu amerykańskiego. Archiwum szkoły
W ZSZ nr 4 otwarto kompleks sportowy wybudowany z Budżetu Obywatelskiego. Uczniowie mają do dyspozycji 7 boisk, siłownię, stoły do tenisa i gier planszowych.

- Jeszcze rok temu marzyliśmy, żeby poćwiczyć na nowoczesnym obiekcie, wyjść w plener i poruszać się na świeżym powietrzu. I w końcu mamy to! - cieszą się uczniowie. W połowie października uroczyście otwarto bazę rekreacyjno-sportową, powstałą na dawnym boisku szkolnym, zniszczonym dziewiętnaście lat temu przez powódź. Sfinansowana ona została ze środków Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. W otwarciu wzięli udział skarbnik miasta Opola, Renata Ćwirzeń-Szymańska i Andrzej Jedynakiewicz - kierownik Referatu Inwestycji, Remontów i Eksploatacji Obiektów Oświatowych Wydziału Oświaty UM Opola.

Nowa, wspaniała baza sportowa to: 2 boiska do piłki koszykowej, 2 boiska do piłki siatkowej, 2 korty do tenisa ziemnego, boisko do piłki ręcznej, grupa 12 stanowisk siłowo-rekreacyjnych, 2 zewnętrzne stoły do tenisa stołowego, zewnętrzne stoły do gier planszowych.

- Doczekaliśmy się pięknej, kolorowej, jak marzenie bazy, która spełnia najwyższe wymogi techniczne! - mówią z radością zapaleni sportowcy, uczniowie Opolskiej Czwórki. - Chcieć, to móc - dodaje z uśmiechem p. Violetta Polak, szkolny wuefista i jednocześnie wicedyrektor szkoły. - Nasz wniosek nr 28/171 złożony rok temu zdeklasował rywali poprzez uzyskanie 3878 głosów poparcia. Zajęliśmy drugie miejsce w mieście. - Nie można zapewnić prawidłowego rozwoju intelektualnego bez dbałości o zdrowie, sprawność fizyczną i promocję zdrowego stylu życia. Nasze nowe zaplecze sportowe jest też dowodem mocy i siły sprawczej społeczeństwa obywatelskiego, bo to przecież dzięki głosom nauczycieli, uczniów, rodziców i mieszkańców Opola udało się nam odnieść sukces w ramach inicjatywy, jaką jest budżet obywatelski - podkreśla dyrektor ZSZ nr 4, Bożena Czapska-Czoch.

Podczas otwarcia można było podziwiać pokaz treningu drużyny futbolu amerykańskiego, w której od kilku lat trenuje nasz uczeń Krystian Supron.

Dostępność urządzeń dla wszystkich da fantastyczną możliwość wspólnego spędzania czasu przez ludzi w różnym wieku, a to piękna idea - cieszą się mieszkańcy Zaodrza, którzy również korzystają z siłowni pod topolami. Czwórka zaprasza wszystkich chętnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska