W Opolu też pomaszerują w obronie Telewizji Trwam

Sebastian Wielgus/MM Trójmiasto
Manifestacja obrońców Radia Maryja i TV Trwam w Gdańsku.
Manifestacja obrońców Radia Maryja i TV Trwam w Gdańsku. Sebastian Wielgus/MM Trójmiasto
Marsz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13.00. Protestujący wyruszą z placu pod katedrą opolską, a przemarsz zakończą na placu Wolności.

Organizatorami marszu w centrum Opola są m.in. biuro Radia Maryja, posłowie Patryk Jaki (Solidarna Polska) oraz Jerzy Żyrzyński (PiS) i Solidarność Uniwersytetu Opolskiego.

Marsz przejdzie ulicami: Katedralną, Łangowskiego, Sienkiewicza, Oleską, Żeromskiego, Reymonta, Ozimską a zakonczy się pod pomnikiem Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia na placu. Wolności.

Podobne marsze od kilku tygodni odbywają się w całej Polsce. Zwoływane przez organizacje sympatyzujące z mediami kierowanymi przez redemptorystę ojca Tadeusza Rydzyka.

Telewizja Trwam przegrała konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na miejsce w ramach pierwszego cyfrowego multipleksu (DVB-T).

Oznacza to, że stacja będzie nadal nadawana przez kablówki i łącza satelitarne, ale nie będzie jej można oglądać dzięki zwykłym antenom, które niedługo będą odbierały telewizję cyfrową w ramach sieci naziemnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska