W Opolu weekend pełen judo. Walki i integracja [DUŻO ZDJĘĆ]

Łukasz Baliński
Łukasz Baliński
Międzynarodowy Turniej Judo Integruje
Międzynarodowy Turniej Judo Integruje Łukasz Baliński
Hala Gwardii przy ul. Kowalskiej została w ten weekend opanowana przez młodych judoków. Zarówno na sobotę jak i niedzielę zaplanowano tam dwa duże turnieje.

Pierwszego dnia odbywa się tam „Międzynarodowy Turniej Judo Integruje”. W zmaganiach biorą udział najmłodsi adepci tego sportu reprezentujący kluby z województwa opolskiego oraz z Czech.

Zostali oni podzieleni na trzy kategorie wiekowe. W najmłodszej mogą startować roczniki 2011-2012, następnie 2008-2010 oraz najstarsi 2006-2007.

- To jest turniej dla drużyn, które są zrzeszone w Okręgowym Związku Judo i gości zaproszoncyh oraz partnera z którym realizujemy program polsko-czeskiej współpracy, dzięki której też się rozwijamy czyli Judo Klub Ołomuniec - tłumaczy Tomasz Błach, prezes OZJ. - Impreza jest cykliczna, odbywa się już po raz piąty, a jej zakres stale się zwiększa i zwiększamy przy tym poziom. Wynikiem tego jest choćby to, ze przez rok powstały cztery nowe podmioty na terenie województwa opolskiego. Dzięki temu gościmy 11 klubów z całej Opolszczyzny i jeden czeski, łącznie 120 młodych zawodników i zawodniczek.

Dzień później w tym samym miejscu (od godz. 11) ich nieco starsi koledzy i koleżanki będą rywalizować w Pucharze Polski juniorów i juniorek. Swój udział wyraziła rekordowa liczba blisko uczestników i uczestniczek z 63 klubów z całego kraju, a także z Czech.

Warto zwrócić uwagę na tę rywalizację tym bardziej, że została ujęta w rankingu Polskiego Związku Judo, a tym samym jest kwalifikacją do kadry narodowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska