W ostatnim zimowym sparingu Odra Opole zremisowała z Miedzią Legnica

W najbliższych tygodniach piłkarzy Odry czekają już tylko mecze o stawkę.
W najbliższych tygodniach piłkarzy Odry czekają już tylko mecze o stawkę. Łukasz Baliński
Wynikiem 2-2 zakończyło się kontrolne starcie Odry Opole z Miedzią Legnica, które zostało rozegrane we Wrocławiu. Był to ostatni sparing Odry przed powrotem do zmagań w Fortuna 1 Lidze.

Potyczka pomiędzy dwoma 1-ligowcami lepiej zaczęła się dla opolan, którzy w 12. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Konrada Nowaka.

Chwilę później już jednak wygrywała Miedź. Jej piłkarze zdobyli dwa gole w ciągu około 120 sekund. Najpierw, w 17. minucie, wyrównał Patryk Makuch, a zaraz po nim na 2-1 strzelił Bruno Garcia Marcate. Ten wynik utrzymał się już do przerwy.

W drugiej połowie oglądaliśmy już tylko jedną bramkę. Jej autorem był Adam Żak, który zapewnił opolskiemu zespołowi remis w 70. minucie i niejako raz jeszcze podkreślił swoją bardzo dobrą postawę w spotkaniach kontrolnych.

Ostatni sprawdzian przed startem rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi Odra odbyła w składzie: Kuchta (78. Rosa) - Tabiś (70. Szrek), Kamiński (60. Kostrzycki), Żemło (60. Wypych), Matuszewski (60. Winiarczyk) - Niziołek (60. Trojak), Drewniak (70. Gancarczyk), Nowak (70. Surzyn), Kort (60. Mikinic), Janus (60. Żak) - Piech (60. Czapliński).

Pierwszy ligowy mecz w 2021 roku opolanie rozegrają w sobotę 27 lutego. O godz. 12.40 zagrają wtedy na wyjeździe z aktualnym wiceliderem Fortuna 1 Ligi - ŁKS-em Łódź.

Miedź Legnica - Odra Opole 2-2 (2-1)
Bramki: 0-1 Nowak - 12., 1-1 Makuch - 17., 2-1 Garcia Marcate - 19., 2-2 Żak - 70.